YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'a 'Vardar Ovası' tepkisi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Sayın Arınç, Vardar Ovası türküsünün aslını kendisine bağlı TRT Arşivinden öğrenmelidir" dedi.
Bülent Arınç'a 'Vardar Ovası' tepkisi
10 Ağustos 2013 / 13:50 Güncelleme: 10 Ağustos 2013 / 13:52

Tanrıkulu, parti binasında gerçekleştirdiği bayramlaşmanın ardından Ülkü Ocağı üyesi gençlerle bir araya geldi. Tanrıkulu, Vardar Ovası parçasını içinde içki geçtiği için eleştiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a sert cevap verdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Türkülerimizi sansürleyen zihniyetin gizli düşmanlığı, Atatürk düşmanlığıdır. Atatürk’ün sevdiği türkülerden olan Vardar Ovası türküsüne müdahale eden zihniyeti Türk Milleti adına ve Balkan Türkleri adına kınıyorum" diye konuştu.

"Sayın Arınç, Balkan türkilerine hakaret etmiştir"

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’ın da katıldığı bayramlaşmada konuşan Ahmet Kenan Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açıklamalarıyla Balkan Türkleri’ne hakaret ettiğini savundu.

Tanrıkulu, sansürlediği türkünün aslını bilmeyen Sayın Arınç’ın milli kültürümüze ve Balkan Türklerine hakaret ettiğini anlatan Tanrıkulu, "Türküler kültürümüzün canlı parçalarıdır, içinde yaşanmışlıkları, hatıraları ve acıları barındırır. Ben o topraklara, bilhassa Vardar Ovasına gittim, gördüm. Vardar Nehrinde yüzümü yıkayıp ecdat yadigarı kardeşlerimizle birlikte oldum. Onların hatırasını hiçe sayıp, türkülerini küçük görmek kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

"Arınç, türkünin aslını TRT'den öğrenmelidir"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Türkiye’nin bir sansür ülkesine dönüştürülmek istendiğini belirterek, “Bir söylence farkı yüzünden yapılan yaygara cahilane bir tavırdır. Türkünün aslında nakarat kısmı ‘sıla parası’ geçmektedir. Bunu bilmeden yapılan çıkışlar maskeleri düşürmüş, türkü düşmanlığında Türk düşmanlığı ortaya çıkmıştır. Sayın Arınç, gerçeği kendisine bağlı TRT Arşivinden öğrenmelidir. Türkiye’yi bir sansür ülkesine çevirmek istiyorlar. Bu demokrat bir tavır değildir dedi.”

"Habur adaletinin tecellisi"

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da, AK Parti ve CHP ile Ergenekon davası kararlarını eleştirdi. Karataş, PKK’lı bebek katillerini davul zurnayla karşılayan AKP ile CHP zihniyetinin adalet anlayışının ancak bu kadar olabileceğini belirterek açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Bu, Habur adaletinin tecellisidir. PKK canilerinin gizli tanıklığı, dağda yapamadıklarını hukuk sistemimize yaptırmıştır. Hesap yanlış tarafa kesilmiş, teröristler taltif edilirken, ordumuz ağır şekilde cezalandırılmıştır. Temyiz mahkemesinin bu kararları düzelteceğine inanmak istiyoruz. Yoksa ortaya çıkan sonuç milletimiz vicdanında tamiri güç yara açacaktır. MHP’liler olarak her alanda olduğu gibi adaletsizliğe karşı da savaşıyoruz.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler