YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'a şok sözler
CHP'li Arıtman: Bülent Arınç kadın düşmanıdır
Bülent Arınç'a şok sözler
07 Mart 2010 / 10:28 Güncelleme: 07 Mart 2010 / 10:36

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Manisa'da CHP'li bayanlarla bir araya gelen CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman 'Kadına Şiddet' başlıklı konuşması içerisinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı 'Kadın Düşmanı' olarak ilan etti. Hükümete sert eleştiriler yapan Arıtman AK Parti'yi vatana bir çok kez ihanet ile suçlayarak yöneticilerinin Yüce Divana gönderilmesi gerektiğini öne sürdü.  

Belediye Kültür Sitesi'nde CHP Kadın Kollarının düzenlediği programa katılan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman ilgi ile karşılandı. Açılış konuşmalarının ardından partili hanımlara hitap eden Canan Arıtman kadın erkek eşitliğine değindi. Arıtman şöyle devam etti; "Bugün ne yazık ki kadınımız tamamen ideolojik amaçlarla giderek ikincileştiriliyor, baskı altına alınıyor yaşamın her alanından uzaklaştırılıyor. Ve yine Osmanlı'daki gibi padişahlığa özenenlerin yönettiği bir ülkede kadınların padişahlık dönemindeki gibi olması isteniyor." Açılım ile ilgili konuşan Arıtman," Benim kişisel inancım, kişisel teşhisim bu açılım PKK açılımıdır, PKK'ya açılımdır. O demokratik açılım dedikleri şeyin demokrasi ile hiç bir alakası yoktur. Neden mi yoktur biliyor musunuz? Kadınları hedeflemeyen kadınları kapsamayan hiç bir açılımın demokratik olması mümkün değildir." dedi. AK Parti iktidarı zamanında binlerce kadının şiddet görerek öldürüldüğünü belirten Arıtman, "Cumhuriyet tarihi boyunca hiç olmadığı kadar çok kadın şiddet nedeni ile AK Parti iktidarı döneminde öldürüldü. Aile içi şiddet nedeni ile öldürülen kadın oranı AK Parti iktidarı döneminde yüzde bin 400 artmıştır. Bu korkunç bir rakamdır. Yıl yıl rakamlarını söyleyebilirim sizlere. 7 yıllık AK Parti iktidarı  döneminde toplam 4 bin 63 kadın öldürülmüştür." diye konuştu. Kadına yönelik şiddettin en fazla yaşandığı alanlardan birinin siyaset alanı olduğunu ifade eden Arıtman," Siyasette de kadın, kadına yönelik şiddete maruz kalıyor. Bu Arınç modeli Arınç tipi siyasetçiler tarafından fiziksel olarak değil ama sözel ve psikolojik şiddet boyutundadır ve ağır bir şiddettir. İstemediği şeyleri yapan, istemediği sözleri söyleyen kadınları susturmak, sindirmek için çünkü onların bakış açısında kadın mutlaka baskı altına alınması gereken bir kişidir." diye konuştu.

Geçen parlamentoda döneminde Arınç'ın kendisine karşı bir saygısızlık yaptığını ifade eden Arıtman, " 'Ben dedim ki burası İran meclisine döndü başkan sen meclis başkanısın yasa ve yönetmeliklere uymak ve uygulatmak zorundasın. Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır bir meclis olsun yap gereğini yasada öyle diyor yönetmeliklerde öyle diyor' dedim. Kendisi de dedi ki 'bu meclise herkes istediği kıyafet ile girebilir. Canan hanımda isterse bikini ile gelsin ama yaşı geçmiş' bu son derece seviyesiz saygısız bir hitap bende ona gereken cevabı verdim. "dedi. 

'MANİSA MİLLETVEKİLİ BÜLENT ARINÇ BENCE KADIN DÜŞMANIDIR' 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisince kadın düşmanı olduğunu belirten Arıtman, "Manisa Milletvekili Bülent Arınç bence kadın düşmanıdır. Manisalı hanımların bunu çok iyi bilmesi ve değerlendirmesi lazım. Tıp'ta, bilimde bu tiplere kadın düşmanı denir." dedi. Bülent Arınç'ın partisine yönelik 'Cumhuriyet Halk Partisi tek başına iktidara gelmez. Sittin sene gelemez' sözlerine cevap veren Arıtman, "İlk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara geleceğini görecektir kendisi ve onlar kaçacak delik arayacaklar. Onların hepsinden bunun hesabı sorulacaktır. Onların hepsi Yüce Divanlık. AK Partililer pek çok vatana ihanet suçu işlediler. Bir değil pek çok. AK Parti'yi Yüce Divana yollamak boynumuzun borcudur. Gündemimiz de Anayasa değişikliği var. Sözde Yargı Reformu şimdi yapmak istedikleri şey ne reformdur ne şudur budur. Yapmak istedikleri sadece Hakim ayarlamaktır. Onlar Habur çadır mahkemesinde PKK'lı teröristleri kurtaracak hakimleri ayarladılar şimdi Anayasa değişikliği ile sözde üst yargıda değişikliklerle Yüce Divan'da kendilerini yargılayacak Yargıçları ayarlıyorlar. Yapmak istedikleri iş peşinde bulundukları iş budur buna da izin vermeyeceğiz." dedi. 

'BU ÜLKEDE ARTIK İŞ YOK, AŞ YOK, HUKUK YOK VE DEMOKRASİ DE YOK' 

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, "Hocaları, Rektörleri ve Ordular Kolordular yönetmiş yıllarca ülkesine hizmet etmiş şerefi ile şanı ile şöhreti ile hizmet etmiş Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının hapishanelerde çürütülürken PKK'lı teröristlerin protokol koltuklarında oturması ve bunu sağlayan hukuk düzeni hepimizi isyan ettirmelidir. Artık bu ülkede iş yok, aş yok, Hukuk'ta yok ve demokrasi de yok. Hep birlikte AK Parti'yi siyaset sahnesinden sileceğiz, süpüreceğiz. Asrın temizliğini yapacağız." diye konuştu.

İHA

Almış eline süpürgeyi
 // Tuncer Someren
Almış eline süpürgeyi salla babam salla iftira kime siçrarsa .Cumhur başkanı bitti simdi sira Arinç'ta galiba bundan sonra sıra kimde bilsekde beklesek yandaşlarını rahatlatıyordur tam ihtiyaçları olduğu bir zamanda.Din karşıtı bayan......
07 Mart 2010 14:07
ALSANA ACEMİ BİR AVUKAT DAHA !
 // VATANDAŞ
Yargının şuçlu diye mahkum ettiği sanıklar sizce şanlı şerefli ise dürüst insanlara ne dersiniz merak ediyoruz ? Sizin şan ve şeref anlayışınız bu ise tabiki bir diyeceğimiz yok.Sn.Arınç size yakışan bir tesettür önermiş neden kabul etmediniz ? Gençsiniz dese idi teşekkürmü edecektinizde olduğunuz gibisiniz deyince ağzınızı açmış gözünüzü yummuşsunuz ! Sizler böyle olmasaydınız CHP bitermiydi var olun devam edin seçimlere kadar kim silinecek görecek...
07 Mart 2010 13:51
doğru
 // veysel
Evet bu ülkede artık sizin gibilere eskisi gibi rant yok, hukukunuza çomak sokuldu, işlerinizde yolunda gitmiyor çok haklısın sayın Arıtman.......
07 Mart 2010 13:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler