YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: Sözlerim çarpıtıldı
Bülent Arınç: Sözlerim çarpıtıldı
29 Eylül 2013 16:00
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir programda anadilde eğitimle ilgili sarf etti bazı sözlerin BDP çevrelerince saptırıldığını ifade etti.

Demokratikleşme paketinin açıklamasına az bir süre kala açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Arınç, anadilde eğitim konusundaki bazı sözlerinin saptırıldığını belirtti.

Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulunan Arınç, şu ifadelere yer verdi:"13 Eylül 2013 tarihinde İskele Sancak programında anadilde eğitimle ilgili sarf ettiğim bazı sözler BDP çevrelerince; ’Anadilde eğitim ülkeyi böler’ ve ’anadilde eğitim görmek isteyen Kuzey Irak’a gitsin’ şeklinde maksatlı olarak amacından saptırıldığını suistimal edildiğini, bununla bağlantılı medya organlarında haberleştirildiğini ve sosyal medyada konuşulduğunu üzülerek müşahade ettim. Benim bu yönde ne bir ifadem oldu ne de bu anlama gelebilecek açıklamalarım. Her ikisi de külliyen yalandır iftiradır.O yüzden söz konusu programın ilgili bölümlerini bir kere daha sizlerle paylaşıyorum. Buradan da anlaşılacağı üzere söylediğim sözler gayet açık ve nettir. Kamuoyunun konuyu bu çerçevede değerlendirmesini dilerim".

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler