YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç Polonya'ya gidiyor
Bülent Arınç Polonya'ya gidiyor
03 Haziran 2014 10:33
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Özgürlük Bayramı ve Dayanışma Ödülü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere bugün Polonya'ya gidiyor.

Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkenin demokratik sisteme geçişinin miladı olarak kabul edilen seçimlerin 25. yıl dönümü vesilesiyle ihdas edilmiş olan Dayanışma Ödülü, 3 Haziran'da, aralarında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da bulunduğu 25 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile özel temsilcilerin katılımıyla, Kırım Tatar Türkleri'nin Lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'na takdim edilecek.

Arınç, Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski'nin ev sahipliğinde, 3 Haziran 2014 tarihinde Kraliyet Sarayı'nda düzenlenecek ödül töreninin ardından, 4 Haziran'da, Özgürlük Bayramı dolayısıyla Kraliyet Sarayı Teatralny Medyanı'nda gerçekleştirilecek resmi kutlamalar ve sanatsal etkinliklere de iştirak edecek.

Polonya Cumhurbaşkanı Komorowski tarafından, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilecek öğlen yemeğine de katılacak olan Arınç, 5 Haziran'da ise Natolin Avrupa Kolejinde, "Küresel Sınamalar Karşısında AB ve Türkiye" başlıklı Konferansa katılacak.

Arınç, aynı gün Varşova Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin resmi açılışını yaparak Polonya programını tamamlamayı öngörüyor.

 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler