YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç oy oranını açıkladı
Arınç, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "İstatistikler gösteriyor ki yüzde 54-55'ler civarında birinci turda bunu kazanacağız" dedi.
Bülent Arınç oy oranını açıkladı
23 Temmuz 2014 / 09:31 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 09:33

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "İstatistikler gösteriyor ki Allah'ın izniyle yüzde 54-55'ler civarında birinci turda bunu kazanacağız ama oy oranı o kadar yüksek olmalı ki bütün dünya Türkiye'nin verdiği kararı ayakta alkışlamalı" dedi.

Arınç, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nın bir tesiste düzenlediği "Vefa iftarı''nda, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Torba Kanun Tasarısı'na değinerek, zorlu bir çalışma yaptıklarını, muhalefetin kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Muhalefetin 70 milyonun beklediği kanunun çıkmasına engel olmaya çalıştığını dile getiren Arınç, "Buradan da size şikayet etmiş olayım ama mübarek gecedir, hadi bu gece hürmetine de affedelim, yeter ki inatları kırılsın, bu kadar üzülmekle kalalım" diye konuştu.
Muhalefetin bu kanunu engellemesinin nedeninin AK Parti'yi üzmek olduğunu aktaran Arınç, "Akıllarınca, 'meydanlara çıkmasınlar, cumhurbaşkanlığı seçiminde çalışmasınlar' diye kumpas kurmak istiyorlar.

Allah'ın izniyle bunların hiçbiri sökmez. Yanlış yapıyorlar, umarım yanlışlarından da vazgeçerler. İş inada binerse biz sabırlıyız. 311 milletvekili bayramdan sonra tekrar Meclise gider Allah'ın izniyle milletin beklediği bu kanunu çıkarırız. Bizimle hiç kimse yarışamaz. Güçlü bir hükümetimiz ve güçlü bir grubumuz var. 12 yıldan beri bu ülkeyi yönetiyoruz. Bu işlerin sonunda mahcup olurlar, mahcup olmalarını da istemeyiz" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Arınç, 3 Kasım 2002'de çıktıkları kutlu yolculukta milletin her zaman kendilerine destek verdiğine işaret ederek, 2002'de 11 milyon 500 bin, 2007'de 16 milyon 500 bin, 2011'de 21 milyon 500 bin oy aldıklarını ve hep yukarıya doğru bir grafik izlediklerini aktardı.

AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlatan Arınç, şunları söyledi:

"Millet bize verdi, biz de millete fazlasıyla vermeye çalıştık. Bu, lütuf değil, bizim görevimiz. 'Ama eskiden hükümetler böyle değildi canım.' İşte öyle olmadığı için hepsi yıkıldı gitti. Bugün Mesut Yılmaz'ı hatırlayan var mı? Keşke isim söylemeseydim. Bir başkasını hatırlayan var mı? Hangisinin partisi kaldı. Tabelası bile gitmiş partiler, geçmişte iktidar kuruyorlardı. 3 partili, 4 partili, 5 partili.

Bir tanesinin ismi ANASOL-D, öbürünün ANASOL-M, kuzu gibi meliyorlar. 3 parti içeriden, 4'üncü parti dışarıdan destek veriyor, al sana bir koalisyon. Biz geldiğimizde 3 partili koalisyonda tam 38 bakanlık vardı. Herkes kırmızı plaka için hükümette görev alıyordu.

Çimento sanayinden görevli devlet bakanları vardı. Emlakbank falan bakanın, Yapı Kredi filan bakanın, Ziraat filan bakanın. O bakanlar da o bankayla iş yapan aynı zamanda iş adamlarıydı. Ziraat Bankası'ndan sorumlu olan bakan, Ziraat Bankası'na 454 milyon lira borcu olan bakandı. Hani hala hayatta olan eski bir büyüğümüz var ya 'aile fotoğrafım' diye gösterdiği fotoğrafta onlardan bir tanesini görmek mümkündü. Çok şükür, biz nereden nereye geldik. 38'i hemen 24'e indirdik."

Çok sıkıntı çektiklerini ama dimdik ayakta durduklarını belirten Arınç, siyasette 40. yılını doldurduğunu dile getirerek, "Rahmetli Erbakan hoca Milli Nizam Partisi'ni kurduğunda gittim yanında çalıştım. Siyasetteki stajım Erbakan hocanın yanında oldu. Sonra da 30 sene yanından ayrılmadım" dedi.

15:32
 // mustafa sanli
Baskanlik secimitahminim erdogan 57 ekmel 34 demitas 9 oy alir + - bir puan fark olur...
23 Temmuz 2014 15:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler