YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: 2 bin 280 kişi dinlendi!
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, şu ana kadar incelenen 107 klasörde 2 bin 280 kişinin isminin dinlendiğinin belirlendiğini açıkladı.
Bülent Arınç: 2 bin 280 kişi dinlendi!
24 Şubat 2014 / 18:58 Güncelleme: 24 Şubat 2014 / 20:27

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, yasadışı dinleme iddiaları ile ilgili Adalet Bakanının bilgi verdiğini belirterek, "Üzücü bir olay. Türkiye kamuoyu son derece duyarlı. İki savcının ismi geçiyor" ifadesini kullandı.

Hayali bir ihbar üzerine soruşturma başlatıldığına dikkat çeken Arınç, 3 yıl boyunca dinleme yapıldığına dikkat çekti. Dosyaların savcıların ellerinden alınmasının ardından yerlerine gelen savcıların ortaya çıkardığını vurgulayan Arınç, soruşturmadan başsavcıların haberinin olmadığını ifade ederek, şu ana kadar incelenen 107 klasörde 2 bin 280 kişinin isminin yer aldığını belirtti.

125 klasöre çıkabileceğini kaydeden Arınç, dinlenenlerin sayısının artabileceğini vurgulayarak bunların tamamen kanunsuz dinleme kararları olduğuna dikkat çekti.

Anadolu Ajansı'nın santralinin de dinlendiğini belirten Arınç, dinlenen her şahıstan özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Arınç, '17 Aralık herşeyin fark edilmesini sağladı. Çözüm süreci olumlu bir şekilde gidiyor, artık eskisi gibi terör olayları yok' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler