YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Buldan: Tutuklu vekiller tahliye olacak
Buldan: Tutuklu vekiller tahliye olacak
12 Aralık 2013 00:08
BDP Milletvekili Pervin Buldan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada tutuklu vekillerin yarın yada Cuma günü serbest bırakılacağını duyurdu.

Buldan'ın yaptığı açıklama BDP saflarında heyecan yaratırken başta tutuklu vekiller ve aileleri olmak üzere herkes KCK davasının devam ettiği Diyarbakır'daki özel yetkili mahkemenin vereceği kararı dört gözle bekliyor.

Balbay'ın kararı emsal olacak mı?

Anayasa Mahkemesi CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın başvurusu değerlendirdi ve "seçilme haklarının ihlal edildiği" ve "tutukluluğunun makul süreyi aştığı" gerekçesiyle hak ihlali kararı verdi. Bu karar sonrasında Balbay tahliye edildi.

BDP'liler de başvurdu

Anayasa Mahkemesi'nin kararı sonrasında cezaevinde 5 milletvekili olan BDP'de tahliye talebiyle mahkemeye başvurdu. Kararın hangi yönde çıkacağı henüz belli olmamışken, BDP milletvekili Pervin Buldan Twitter'dan, "Milletvekillerimizin tahliye kararının yarın ya da Cuma günü çıkacağı bilgisini aldık. Milletvekili arkadaşlarımızın tahliye kararlarının yarına ya da Cuma gününe kaldığı bilgisini Avukatlarımızdan aldık.Konu çarpıtılmasın." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler