YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugünden sonra herşey değişecek
Bugünden sonra herşey değişecek
Bugünden sonra herşey değişecek
03 Kasım 2007 / 15:37 Güncelleme: 00 0000 / 00:00
Genişletilmiş Irak’a Komşu Ülkeler Dışişleri Bakanlar toplantısı sırasında gazetecilere açıklama yapan Irak Hükümet Sözcüsü Ali El Dabbagh PKK'ya yönelik yeni sürecin ipuçlarını verdi.
Genişletilmiş Irak’a Komşu Ülkeler Dışişleri Bakanlar İkinci toplantısına devam ederken gazetecilere açıklama yapan Irak Hükümet Sözcüsü Ali El Dabbagh, PKK’nın hem Türkiye, hem de Irak’ın güvenliğini tehdit ettiğini belirterek ”Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt hükümetinin Başbakanı Neçirvan Barzani burayı aradı, konuştuk.

Kürdistan Bölgesi’nden de PKK’yla mücadele konusunda onay aldık. Mesut Barzani’yle de PKK’yı ortadan kaldırma tedbirleri konusunda anlaştık. Biz toplantının yeni bir başlangıç olduğunu söyledik. Bekleyip göreceğiz, bugünden itibaren herşey değişecek” diye konuştu. Dabbagh, PKK’ya yönelik olarak alacakları önlemlere ilişkin de, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarında güvenliği artıracaklarını, şehrin dışında kontrol noktaları oluşturacaklarını ve PKK’ya her türlü desteği kesmek yönünde adımlar atacaklarını kaydetti. Dabbagh, PKK’nın her isim altındaki bürolarını da kapacaklarını ifade etti. Dabbagh, ayrıca, Türkiye’ye esir askerlerle iligili çok yakında iyi haberler vereceklerini söyledi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler