YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün Taksim! "Korkmuyoruz"
İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde dün yaşanan terör saldırısına yönelik tepkiler sürüyor.
Bugün Taksim! "Korkmuyoruz"
20 Mart 2016 / 10:50 Güncelleme: 20 Mart 2016 / 10:53

Saldırının yaşandığı noktaya gelen Beyoğlu esnafı ve vatandaşlar, karanfil bırakarak hayatını kaybedenleri andı. Saldırıda hasar gören dükkanların kepenklerini Türk bayraklarıyla süsleyen Beyoğlu esnafı ve vatandaşlar bıraktıkları notlarla terörü kınadı. 

Beyoğlu esnafının olayın gerçekleştiği yere bıraktığı, üzerinde "Korkmuyoruz! Buradayız! Alışmayacağız!" yazılı dövizi dikkat çekti. Vatandaşların da hem Türkçe hem de İngilizce olarak benzer ifadelerin yazılı olduğu notları saldırının meydana geldiği noktaya bıraktıkları görüldü. 

Öte yandan esnaf iş yerlerini açtı. Saldırıda hasar gören Şirin Çanta'nın sahibi de dükkanını açanlardan oldu. 

Bu arada eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de İstiklal Caddesi'ne gelerek teröre tepkisini gösterdi. Karanfil bırakarak yaşamını yitirenleri anan Sarıgül, dua etti. Saldırının gerçekleştiği bölgeye gelirken İranlı bir turistle karşılaştığını ve bir süre sohbet ettiğini ifade eden Sarıgül, bugün herkesin teröre isyan ettiğini söyledi.


AA

...
 // Yahya RAMİ
Gül suyu ya da kolonya filan mı bekliyorlardı yoksa? Kullanılmışsa da bence hiç bir mahzuru yok, öyle ise de destekliyorum!!!...
20 Mart 2016 12:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler