YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu uyarıya dikkat!
İGDAŞ, elektrik kesintisinin yaşandığı İstanbul'da kombi ve kazanların, elektrikler gelene kadar kapalı konumda bulundurulması gerektiğini bildirdi.
Bu uyarıya dikkat!
14 Ocak 2012 / 18:01 Güncelleme: 14 Ocak 2012 / 18:04

İGDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, elektrik kesintileri sebebiyle doğalgaz kombi ve kazanlarının çalışmadığı belirtilerek, elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgelerde bulunan abonelerin, kombi ve kazanlarını elektrikler tekrar gelene kadar kapalı konuma getirmeleri gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Aksi halde elektrik kesintisinin sona ermesinden sonra, durmuş olan sistemlerin aniden çalışmaya başlamasıyla doğalgazda ani ve yüksek çekişler olmaktadır. Bu ani yüklenmeler binaların önündeki servis kutularını olumsuz etkilemekte ve çeşitli arızalara sebebiyet vermektedir. İGDAŞ, bu konuda gerekli önlemleri almış olup, gerektiğinde takviye ekipler kurarak olası arızalara acil olarak müdahale edecek şekilde hazırlığını tamamlamıştır. Abonelerimizin bu konuda hassasiyet göstermeleri, kombi ve kazanlarını elektrikler gelene kadar kapalı konumda bulundurmaları önem arz etmektedir.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler