YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ülkeye gitmeyin
Bu ülkeye gitmeyin
04 Nisan 2012 08:16
Dışişleri Bakanlığı'ndan Suriye'ye seyahat uyarısı.

Dışişleri Bakanlığı, çeşitli nedenlerle Suriye'ye giriş yapmaya devam eden vatandaşların bu ülkede ciddi sorunlarla karşılaştıkları ve mağdur oldukları yolunda bilgiler alındığını belirterek, ''Vatandaşların Suriye'ye seyahat etmemelerinin bir kere daha kuvvetle tavsiye edilmesine ihtiyaç duyulduğunu'' bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'de yaşanan gelişmelerin özellikle karayoluyla seyahatler açısından tehlike arz ettiği ve güvenlik risklerini beraberinde getirdiğinin daha önce yapılan duyurularla vatandaşların dikkatine getirildiği ifade edilerek, bu duyurularda mecbur kalınmadıkça Suriye üzerinden karayolunun kullanılmamasının istendiği, halihazırda Suriye'de bulunan vatandaşların ise Türkiye'ye dönmelerinin tavsiye edildiği hatırlatıldı.

Bununla birlikte, çeşitli nedenlerle Suriye'ye giriş yapmaya devam eden vatandaşların bu ülkede ciddi sorunlarla karşılaştıkları ve mağdur oldukları yolunda bilgiler alındığı belirtilen açıklamada, ''Bu itibarla, vatandaşlarımızın Suriye'ye seyahat etmemelerinin bir kere daha kuvvetle tavsiye edilmesine ihtiyaç duyulmuştur'' denildi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler