YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu türküyü dinlerken tüyleriniz diken diken olacak
Bu türküyü dinlerken tüyleriniz diken diken olacak
Bu türküyü dinlerken tüyleriniz diken diken olacak
03 Ocak 2009 / 12:21 Güncelleme: 03 Ocak 2009 / 00:00


TRT 6'nın açılışında sesiyle herkesi şaşırtan AKP Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın Kürtçe seslendirdiği Dotmam türküsünü ölen eşine okuduğu öğrenildi. İşte Dotmam'ın öyküsü...


Dotmam türküsü, Orhan için özel bir anlam taşıyor. Gülşen Orhan türküyü trafik kazasında kaybettiği aynı zamanda amca oğlu olan eşi Abdulmevla Orhan için söylemiş.


GECEYE DAMGASINI VURDU


TRT 6, yayına önceki akşam başladı. TRT 6'nın ilk programını Rojin ile Nilüfer Akbal sundu. Gecede Kürtçe bir şarkı söyleyen AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan ise geceye damgasını vurdu. Programı sunan Rojin ile Nilüfer Akbal, programın sonlarına doğru seyirciye bir sürprizleri olduğunu söyledi. Rojin, kuliste bir milletvekili bulunduğunu ve onu sahneye davet etmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine Orhan, sahneye gelerek TRT 6'nın yayına başlamasından dolayı kutladı. Daha sonra ise ünlü Kürtçe müzik ozanı Şivan Perwer'in 'Amca kızı' anlamına gelen 'dotmam' şarkısını seslendirdi.


AYAKTA ALKIŞLANDI


Orhan'ın 'dotmam' şarkısını seslendirirken şarkıya verdiği hüzün ve içtenlik herkesi büyüledi. TRT 6'nın açılışına davetli olan seyirciler Orhan'ı sık sık alkışlayarak beğenilerini ilettiler. Orhan şarkıyı bitirdikten sonra herkes ayakta alkışladı. Orhan sadece seyircileri değil profesyonel olarak şarkı söyleyen Rojin ve Nilüfer Akbal'ı da çok etkiledi. Orhan'ın sesine olan hayranlıklarını gizlemeyen Rojin ile Akbal, 'Sana mutlaka cd çıkartmalıyız. Sana mutlaka kaset çıkartacağız" dedi.


EŞİNİ TRAFİK KAZASINDA YİTİRDİ


1970 doğumlu olan Gülşen Orhan, liseyi Van'da okuduktan sonra Ankara Üniversitesi İnşaat teknikerliğini kazandığı halde ailesi tarafından izin verilmediği için üniversiteye gidemedi. Üniversiteye gidemeyince ani bir karar alarak amcasının oğlu ile evlendi. Yani Orhan şarkıdaki gibi eşinin 'dotmam'ıydı. Orhan, 1999 yılında bir trafik kazasında eşi Abdulmevla Orhan'ı kaybetti. Bu nedenle 'dotmam' şarkısının Gülşen Orhan için çok özel bir yeri var.


ŞEHİTLERE GÖZYAŞI


AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a gerçekleştirdiği kara harekatında şehit düşen 4 asker için Van'da düzenlenen cenaze töreninde gözyaşlarını tutamamıştı. Şubat 2008'de gerçekleştirilen cenaze törenine AK Parti Kadın Kolları yöneticileri, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti Milletvekilleri Kayhan Türkmenoğlu, İkram Dinçer ve Gülşen Orhan da katılmıştı. Duygusal anların yaşandığı uğurlama sırasında AK Parti Milletvekili Gülşen Orhan'ın gözyaşlarını tutamadığı görülmüştü. (Yeni Şafak)


İzlemek için lütfen TIKLAYINIZ


 
Link: Gülşen Orhan - Dotmam Wan Trt 6 - www.TV-KURD.com

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler