YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu topraklarda bedel ödendi
İçişleri Bakanı Şahin, 'Bu topraklar sıradan topraklar değildir, bu topraklarda bedel ödenmiştir, o bedel banker parası değildir.' dedi.
Bu topraklarda bedel ödendi
21 Ağustos 2011 / 23:58 Güncelleme: 22 Ağustos 2011 / 00:26

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Bu topraklar sıradan topraklar değildir, bu topraklarda bedel ödenmiştir, o bedel banker parası değildir, o bedel, kandır, candır, o beden acıdır ve o bedeli satın alacak başka bir bedel de henüz icat edilmemiştir'' dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan Bakan Şahin, ilk olarak Perşembe ilçesi Yeniköy köyünde meydana gelen ve iki kişinin göçük altında kaldığı heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.

Ordu Valisi Orhan Düzgün'ün de hazır bulunduğu inceleme sırasında Bakan Şahin, köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, heyelanda göçük altında kalan Nazım ve Nezaket Kontaş'ın yakınlarına da başsağlığı dileklerini iletti.

Heyelan bölgesinde valilik koordinesinde çeşitli çalışmalar yapılacağını ifade eden Şahin, ''Daha doğrusu yapılan çalışmalar daha dikkatli bir şekilde ve disiplinli bir şekilde hayata geçirilecek. Bildiğimiz kadarıyla köy yerleşik alanları belirleme çalışmaları devam ediyor. İl genelinde de bu çalışmalar sonuçlanmak üzere. Bu köyümüzde de yerleşik plan çalışmaları devam ediyor'' dedi.

Daha sonra Bakan Şahin, il merkezinde organize edilen şehit aileleri ve gazilere yönelik düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Şahin, yemeğin ardından yaptığı konuşmasında öncelikle yemeği düzenleyen Ordu Valiliği'ne teşekkür etti.

Devlet olarak şehit ve gazilere hayatın her anında minnettar olduklarını ifade eden Bakan Şahin, şöyle konuştu:

''Bu toprakların dinleyen için sesi vardır, bu toprakların görebilen için, bakabilen için farklı bir rengi, farklı bir kokusu vardır. Onun için biz dedik ki, diyoruz ki, Bu topraklar sıradan topraklar değildir, bu topraklarda bedel ödenmiştir, o bedel banker parası değildir, o bedel, kandır, candır, o bedel acıdır ve o bedeli satın alacak başka bir bedel de henüz icat edilmemiştir. İşte henüz karşılığı bulunmamış bir bedelle sahiplenilen bu topraklar, bu yurt, aziz şehitlerimizin hatırasına aramızda yaşayan kahraman gazilerimizin hatırasına hepimizin üzerinde birer emanettir. Öncelikle insan olarak bizim hepimizin güvenliğe ihtiyacımız var. Güvenlik olmazsa olmazımızdır. Ama güvenli bir ülkede özgür olmaya da ihtiyacımız vardır. Oda olmazsa olmazımızdır. Güvenli ve özgür olduğumuz bir ülkede huzur ve refah içinde olmaya da ihtiyacımız var. İnsanca yaşamaya ihtiyacımız var. Oda olmazsa olmazımızdır. Eğer bir ülkede kalkınma gerçekleşmiş, fert başına milli gelir on binlerce doları bulmuş, ve ülkede özgürlük de varsa herkes için. Ama o ülkede güvenlik yoksa işte o ülkenin yine tadı, yine huzuru olmaz.''

Şahin, ayrıca devletin idare sorumluluğunu üstlenen hükümet olarak Türkiye'de öncelikle güvenliği, hemen yanında özgürlüğü ama başkasının özgürlük alanına girmeden özgürlüğü, öldürme özgürlüğü olmayan bir özgürlüğü sağlamak için kararlı olduklarını dile getirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler