YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu tavır, alçakça tavırdır'
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, AK Parti'nin adıyla ilgili yakıştırmaya çok sert tepki gösterdi.
'Bu tavır, alçakça tavırdır'
01 Mayıs 2011 / 16:54 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 17:01

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü dönemine ilişkin ellerinde bilgi ve belge bulunduğunu belirterek, ''Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu olduğunda merhamete bürünen, şefkate bürünen bir medyası var Türkiye'nin. Bu belgelerin hiçbiri kullanılmıyor'' dedi.

Kılıç, partisinin Taflan Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, ellerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin bazı iddialara yer verdi. Suat Kılıç, şunları söyledi:

''SSK Genel Müdürü oldukları dönemde inşaat ihalelerini yüzde 7 bin 500'lere varan fiyat artışlarıyla verdiklerinin belgeleri elimizde. Bunları ortaya koyuyoruz. SSK Genel Müdürü olduğu dönemde kalp damarı tıkanıklığına yönelik olarak kullanılan bir stendi bile 150 kat maliyet artışı ile devlete mal ettiğini biliyoruz ve bunları ortaya koyuyoruz. Gene SSK Genel Müdürü olduğu dönemde bir kutu ilacı, bugünkü fiyatın 40-50 katı fazla rakamlara devlete mal ettiğini biliyoruz ve bunun belgelerini ortaya koyuyoruz. Kendi soyadını veya eşinin soyadını taşıyan 70-80 kişiye ulaşan yakınlarını SSK kadrolarına tayin ettiğini biliyoruz ve bunların belgelerini ortaya koyuyoruz. Gine aynı dönemde eski hükümlü kontenjanından SSK'ya yapılan atamalarda bölücü sol örgütlerden bölücülük davasından hüküm giymiş hükümlüleri kasten, bilerek, sistematik bir şekilde SSK'ya temin ettiğini biliyoruz.

Bunların belgelerini örgütlerin isimlerini tek tek ortaya koyuyoruz ama gelin görün ki Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu olduğunda merhamete bürünen, şefkate bürünen bir medyası var Türkiye'nin. Bu belgeler, bu bilgiler, bu iddiaların hiçbiri kullanılmıyor. Medya bu belgelere, bu bilgilere, bu iddialara bir şekilde yer vermiyor. Yolsuzluk yapıldığı yer 1991-98 yılları arası, SSK kurumu. Evrak koymaya bile gerek yok. Şimdi gelmiş yeni bir sistemden bahsediyor, yeni bir sosyal güvenlik sisteminden bahsediyor. Sana emanet edilen yeri batırmışsın sen, yeni getireceğine nasıl güveneceğiz. Biz söylediklerine inanmıyoruz, vatandaş da inanmıyor.''


-''AK PARTİ'NİN ADIYLA İLGİLİ HER TÜRLÜ YAKIŞTIRMA ALÇAKLIKTIR''-


Kılıç, CHP'nin mitinginde yer alan ''Aç Kurtlar Partisi'' yazılı pankartı ve Kılıçdaroğlu'nun bu pankarta yaptığı yorumu eleştirerek, ''AK Parti'nin adıyla ilgili her türlü yakıştırma alçaklıktır. Bu yakıştırmaları üst düzey olarak onaylamak daha da büyük alçaklıktır'' ifadelerini kullandı.

''Ama biz partimize yapılan bu alçakça yakıştırmaya karşı kesinlikle CHP'ye yönelik çirkin bir yakıştırma içerisine girmeyeceğiz'' diyen Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü CHP içinde bulunan vatandaşlarımız bile CHP'nin bugünkü yönetiminin hayırsızlığından, cehaletinden, yetersizliğinden, bilgisizliğinden, hazırlıksızlığından, bizden daha fazla şikayetçi durumdadır. Biz bir camiayı rencide etmeyiz. Türkiye'de kurulu bulunan bir siyasi partiye çirkin bir sıfat, çirkin bir lakap, alçakça bir yakıştırma içine girmeyiz ama net olarak söylüyorum; AK Parti'ye 'AK Parti' ifadesinden başka hangi ifade kullanılırsa kullanılsın bu tavır, alçakça tavırdır, bu yaklaşım alçakça bir yaklaşımdır.''


-OKTAY EKŞİ'NİN CHP'DEN ADAY GÖSTERİLMESİ-


Eski Hürriyet Gazetesi yazarı Oktay Eşki'nin CHP'den aday gösterilmesine yönelik de eleştirilerle de bulunan Kılıç, ''Başbakana, bakanlara 'anasını satan zihniyet' diyen Oktay Ekşi gibi bir küfürbazı alıp İstanbul'dan milletvekili adayı yapan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sen ne bekliyorsun '' diye sordu.

Kılıç, ''Çıldırıyorlar, ne için  Hizmetlerimize yetişemiyorlar, hedeflerimize erişemiyorlar. CHP'si de MHP'si de hasetten karpuz gibi yarılıyor. Böyle olunca da küfre sarılıp hakaret ediyorlar. Yazıklar olsun. Biz edepten, ahlaktan, izandan, insaftan ayrılmayacağız, biz hizmet etmeye, çalışmaya, bu tempoya devam edeceğiz'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler