YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu sözler Yargıtay Onursal Üyesi Mehmet Kaşıkçı'ya
Bu sözler Yargıtay Onursal Üyesi Mehmet Kaşıkçı'ya
Bu sözler Yargıtay Onursal Üyesi Mehmet Kaşıkçı'ya
20 Mart 2008 / 13:22 Güncelleme: 20 Mart 2008 / 00:00

"Ak Parti'ye yönelik kapatma davası ve Tansel Çölaşan'ın açıklamalarından utanıyorum"... Bu sözler Yargıtay Onursal Üyesi Mehmet Kaşıkçı'ya ait... Kaşıkçı; yargının üst makamlarına gelen bazı isimlerin, hukunun gereklerini ve halk iradesini unuttuğunu söyledi.


 


Yargıtay Onursal Üyesi Mehmet Kaşıkçı, AK Parti'ye yönelik kapatma davası ve Tansel Çölaşan'ın açıklamalarını 'hukukun perişanlığı' olarak nitelendirdi ve 'içinizden biri olarak tüm bunlardan utanıyorum' dedi.


 

Yargı sisteminde belli yerlere gelenlerin kendilerini hiçbir şeyle bağlı hissetmediklerini belirten Kaşıkçı; 'Hukuk ilmi, var oluş sebebi, mantığı, yorum metotları artık bu kişileri bağlamaz mı oluyor. Attıkları adımın, hukuku ne hale getirdiklerini bilmiyorlar mı? Yoksa umurlarında mı değil? Tarihin haklarında neler yazacağını düşünmüyorlar mı? 60 darbesine ihtilal diyen kaç kişi kaldı? O hareketin bu yüce millete ve devlete kaça mal olduğu hiç mi umurlarında değil?" diye konuştu.  

 

Devlet mekanizmasını halkın 'ortak şuurunun oluşturduğunu vurgulayan kaşıkçı; "Halkın görüşlerine değer vermek hiç mi içinizden gelmiyor.' ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler