YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu sefer seçimi değil, izzetlerini yitirecekler"
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat'ta düzenlenen mitingte konuştu.
"Bu sefer seçimi değil, izzetlerini yitirecekler"
10 Temmuz 2014 / 17:56 Güncelleme: 10 Temmuz 2014 / 18:50

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Sen bozok yaylasına kaç kere geldin ya? Yaylanın yolunu biliyor musun diye sormak lazım. Burası CHP’nin İnönü’nün zulmünü iliklerine kadar yaşamış bir şehirdir. Yozgat’tan Pensilvanya partilerine inanıyorum ki oy çıkmayacaktır. CHP genel müdürü, cumhurbaşkanı adayının kimler olamayacağını geçen hafta söyledi.

"Kılıçdaroğlu doğru söylüyor"

Ne dedi? Yalan söyleyenden cumhurbaşkanı adayı olmaz dedi. Zaten yalan söylediğin için başbakan dahi olamıyorsun. Ahlaki değerleri yüksek olmayan kişilerden cumhurbaşkanı adayı olamaz dedi. Geçmişi şaibeli olan cumhurbaşkanı adayı olamaz dedi. Sonra da dediklerinin arkasında durdu. Gerçekten cumhurbaşkanı adayı olmadı. Doğru söylüyor, yalancıdan cumhurbaşkanı adayı olmaz. Nitekim kendisi olmadı. Doğru söylüyor, geçmişi şaibeli olandan aday olmaz. Nitekim SSK’nın genel müdürüyken SSK’yı nasıl dolandırdığı, berbat ettiği, kuyruklarda benim vatandaşımı nasıl inim inim inlettiği bilinen bir gerçek. SSK’nın hastanelerinde kuyruklarda az mı bekledik?

"Bahçeli'yi aday yapmak istedi"

Bahçeli’yi de aday yapmak istedi olmadı. Yahu diyorum ey CHP siz CHP’nin içinde yalan söylemeyen bir tane adam bulamadınız mı ya? Ey Bahçeli sizin içinizde yok muydu ya? Niye onlardan bir tanesini aday yapmadınız. CHP içinde geçmişi şaibeli olmayan bir tek aday bulamadınız mı? Saygınlığı olan bir tek aday bulamadınız mı?

"Ben CHP'nin adayı değilim diyor"

Ne diyor bunların adayı? Ben CHP’nin adayı değilim diyor. Çünkü babasını CHP iktidarı sürdü Mısır’a. Sürdüğü için orada kendisi de doğdu. Dışarıdan aday ithal ettiler. O adayı da hem CHP’ye hem MHP’ye dayattılar. Ülkücü camia içinden, MHP’li vekiller arasından bir tane bulamadın mı? Bahçeli geometrik şekillde çizmede maharetlidir. Üçgenler çizer, hesapları onun üzerinden yapar. Ortaya çıka çıka paralel çıktı. Kendilerine paralel çatı kurdular. Şu anda çatı akıyor. Şimdi bakın sahada yoklar. Adaylarının dahi arkasında durmuyorlar. Önümüzdeki hafta çıkacaklarmış. Ankara’da ellerinde dilekçe o mahkemeden bu mahkemeye koşuyorlar.

"Babasını CHP iktidarı Mısır'a sürdü"

Ey CHP siz, CHP'nin içinde bir tane yalan söylemeyen adam bulamadınız mı? Ey Bahçeli sizin içinizde bir tane adam yok muydu? Az önce Bekir kardeşim söyledi. Bunların adayı ben CHP adayı değilim diyor. Çünkü babasını CHP iktidarı sürdü Mısır'a. Buradan MHP'ye de soruyorum. Ülkücü camia içinden cumhurbaşkanı adayı yapacak bulamadın mı?

Bahçeli geometrik şekiller çizmede maharetlidir. Ortaya çıka çıka paralel çıktı. Kendilerine paralel bir çatı kurdular. Şu anda çatı akıyor. Adaylarının dahi arkasında duramıyorlar. Ankara'da o mahkemeden o mahkemeye koşuyorlar.

"Bu sefer seçimi değil, izzetlerini yitirecekler"

Durmak yok, yola devam. Şimdi 10 Ağustos'tan korkuyorlar. 10 Ağustos'ta çıkacak sonuç. Bu sefer seçimi değil izzetlerini yitirecekler. Yozgat'ta Pensilvanya adayına oy vermeyin. Bahçeli'nin anlayışına artık destek vermeyin.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler