YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu sefer de kadınlar protesto etti...
Bu sefer de kadınlar protesto etti...
15 Nisan 2011 14:35
CHP'nin aday listesi bu kez de kadınlardan veto yedi... Aslında en çok kadın adaya yer veren parti CHP ama Antalya'da kadınlar listede az kadın olduğu gerekçesiyle CHP İl Başkanlığının önünde protesto gösterisi yaptı...

CHP Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup kadın, milletvekili aday listelerinde kadınlara ön sıralarda yer verilmemesini protesto etti.

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'ın ilçe başkanları ve il teşkilatı yöneticileriyle birlikte toplantı yaptığı sırada bir grup CHP'li kadın, bina önünde aday listelerinde kadınların son sıralarda yer verilmesini protesto etti.

Kadınlar adına bir açıklama okuyan CHP üyesi Dilek Bulut, kadınların sahada erkeklerden daha başarılı olduğunu dile getirerek, ''Şimdi sormak istiyorum parti büyüklerimize: Evlerde, iş yerlerinde, seçim ofislerinde, parti binalarında, pazarlarda örgütümüze katkı koyan biz kadınlara yönetim kademelerinde başarısız olacağımız düşünüldüğü için mi görev verilmemektedir'' dedi.

Bulut, kadınların listede seçilecek sıralarda yer verilmemiş olmasına rağmen CHP için çalışacaklarını belirterek, ''Sonuç ne olursa olsun, bizler Antalyalı kadınlar olarak seçimlerde öncelikle ülkemiz adına, sonra da CHP adına canımızı dişimize takıp çalışacağımızın ve bizlere verilen her türlü sorumluluğu yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz'' dedi.

CHP'den aday adayı olan ancak liste dışı kalan üniversite son sınıf öğrencisi Nalan Yücesoy da, kadınların listede son sırada yer almasını eleştirdi.

Kimsenin seçilmiş ya da seçilmemiş, tercih edilmiş ya da edilmemişin peşinde olmadığını anlatan Yücesoy, şunları söyledi:

''Çalışan, emek koyan bizleriz. Antalya'da ilk 6'da 2 kadın beklentimiz vardı. Ancak şimdi ilk 6'da 3 kadın talep ediyoruz. Arz ederler etmezler, kendilerinin bileceği iş. 10 gün sonra bizden çalışmamızı talep edecekler, çalışmayacağız. 12 Haziran'da oy talep edecekler vermeyeceğiz arkadaşlar. Eğer bir seçim önce bir kadın çıkıp bunları söylemiş olsaydı, bugün burada eylem yapıyor olmayacaktık. Neden ilk 5'de bir tane kadın yok. Erkekler bizim sorunlarımızı iyi mi biliyorlar  Listeye giren arkadaşlar efemine mi ''

Nalan Yücesoy'un sözlerine tepki gösteren Dilek Bulut, Yücesoy'un açıklamasının kendisini bağladığını, ''Bu bizim açıklamamız, sen git başka yerde açıklama yap. Sabote etme. Kanımızın son damlasına kadar CHP'ye çalışacağız'' diye konuştu.

Bulut'un kendisini uyarması üzerine ise Yücesoy, ''Konuşmak istiyorum ama izin vermiyorlar. Susturulduğumuz için böyleyiz'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler