YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu saldırıları yapanlar terörle Türkiye'yi teslim alamayacaklar
Bu saldırıları yapanlar terörle Türkiye'yi teslim alamayacaklar
18 Şubat 2016 11:51
Bakan Fikri Işık: Terör örgütleriyle ittifak kuranlar küresel terörün tırmanışının sorumlusudur

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık İstanbul’da katıldığı 8’inci İntel Teknoloji Konferansı’nda, Ankara’da yaşanan terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, saldırıları planlayan ve uygulayanların terör vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alamayacaklarını bilmeleri gerektiğini belirterek, “Bugün terör örgütleriyle geçici ittifak kuranlar, küresel terörün tırmanışa geçmesinin de aslında baş sorumlusudurlar” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8’inci İntel Teknoloji Konferası’na  katıldı. Konferansa Bakan Işık’ın yanı sıra İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Çiğdem Ertem, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ve teknolojisever davetliler katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan Bakan Fikri Işık, sözlerinin başında dün Ankara’da yaşanan terör saldırısında bahsetti. Bakan Işık, “Dün Ankara’da gerçekleşen terör saldırını lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı diliyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bu olayın aydınlatılmas, hem faillerin hem de faillerin arkasındaki esas güç odaklarının bir an önce bulunması için yoğun bir gayret içerisinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bu saldırıları planlayan ve uygulayanlar terör vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alamayacaklarını bilmelidirler. Bu devletin gücü, bu milletin birlik ve beraberliği buna asla müsaade etmemiştir, bundan sonrada müsaade etmeyecektir. Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki yaklaşımı özellikle açık ve nettir. Terörün iyisi ve kötüsü yoktur. Bugün terör örgütleriyle geçici ittifak kuranlar, küresel terörün tırmanışa geçmesinin de aslında baş sorumlusudurlar. Biz Türkiye olarak kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, nerede olursa olsun terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Demokratik, ekonomik ve sosyal gücümüzü artırmaya devam edeceğiz. Terör saldırıları bize savunma ve güvenlik teknolojileriyle ilgili yaptığımız çalışmaların ne kadar kritik değerde ve önemde olduğunu aslında göstermektedir. Bundan sonrada bu alanlarda teknolojisi kapasitemizi artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler