YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu parti kapatma sebebidir
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin BDP milletvekillerinin Kürtçe konuşması ile ilgili kritik açıklamalarda bulundular...
Bu parti kapatma sebebidir
15 Aralık 2010 / 14:56 Güncelleme: 15 Aralık 2010 / 14:58

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin BDP milletvekillerinin Kürtçe konuşması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
Gül: Mevcut mevzuat kapatma nedenidir

Gül, Kılıçdaroğlu'nun 'Kayseri'de yolsuzluk' iddialarıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Şimdi konuşursam taraf olurum, kendimi tutuyorum. Taraflara yol gösteremem, akıl veremem'' dedi.

Gül, gazetecilerin Meclis'te BDP'li vekillerin Kürtçe konuşmasıyla ilgili sorulara da cevap verdi: "550 milletvekili yemin etti, mevcut mevzuat parti kapatma nedenidir. Anayasanın 2. maddesi ve Siyasi Partiler Kanunu'nun 81. maddesi değişmediği sürece Kürtçe konuşulamaz. Böyle bir düzenleme bana gelirse Anayasa Komisyonu'na havale ederim"

Şahin: Herkesi akıl ve sağduyuya takip ediyorum:

Meclis Başkanı Şahin Meclis'te BDP milletvekillerinin Kürtçe konuşması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TBMM Başkanı Şahin, "Almanya'da 6-7 Türk milletvekili var. Hiçbiri Alman parlamentosunda Türkçe konuşamaz. Herkesi akıl ve sağduyuya davet ediyorum. Bu tutumlarında ısrar ederlerse bu bir kapatma nedenine dönüşür" şeklinde konuştu. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler