YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu konuyla ilgili de asla affımız yok"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yapıyor.
"Bu konuyla ilgili de asla affımız yok"
08 Eylül 2013 / 18:49 Güncelleme: 08 Eylül 2013 / 18:57

Başbakan Erdoğan, G20 zirvesinin ardından açıklama yapıyor.

Erdoğan, Suriye'de kimyasal silahlar kullanılarak çocukların, yaşlıların, kadınların öldürülmesinin bir kenara konulacak konu olmadığını belirterek, "Kim baba ise kim anne ise kimin çocukları varsa onların o sararmış cansız bedenlerini herhalde yok farz etmesi mümkün değildir. Ama annelik, babalık şefkati nedir bunu bilmeyen veya annelik, babalık duygusu nedir bunu bilmeyen bu tür şeylere kördür, bu tür tablolara sağırdır. Nitekim şu anda da eğer dünyada bazı siyasiler gerek ülkemizde gerek dünya genelinde bazı liderler hala bu tabloya maalesef kör ve sağır kalabiliyorsa işte bu, bir nasip meselesidir" dedi.

Erdoğan, Suriye'ye olası askeri müdahaleye ilişkin, "Hedefi barış olan bir sürece Türkiye en ideal katkısını nasıl verecekse veya verebilecekse biz o gayretin içerisinde oluruz" dedi.

Erdoğan, dopingle mücadelede "sıfır tolerans" anlayışıyla düzenlemeler yaptıklarını belirterek, "Bu konuyla ilgili de asla affımız yoktur. Kim böyle bir şeye tevessül ederse bir defa onun spor hayatı ülkemizde biter. Bu konudaki kararlılığımızı çok açık, net ortaya koyduk" dedi.


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler