YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu konuda sıkma'
'Bu konuda sıkma'
09 Ocak 2010 07:50
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Esra Kara ile dünya evine girdi.

Bakan Şimşek ile 30 yaşındaki mimar Esra Kara'nın nikah şahitlerinin Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, sağlık sorunları nedeniyle nikaha katılamayacak. Nikahı Ankara Büyüküşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıyacak. Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte nikahın yapılacağı otele girdi.

BAKANLAR NİKAHTA

Ankara Rixos'ta yapılan nikaha, TBMM başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç eşi ile birlikte, Başbakan yardımcısı Ali Babacan, eşi, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve eşi, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve eşi, Sanayii ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Beşir atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Mehmet Aydın,  Devlet bakanı Aliye Kavak, Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım ile eşi, Devlet Bakanı Faruk Özak, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş salonda şu an. Nikaha Ak Parti Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve işdünyasının tanınmış isimleri katılıyor.

DEMİRÖREN VE ÖZDEMİR DE NİKAHTA

Nikaha, Fenerbahçe Kulübü ikinci başkanı Nihat Özdemir, eşi ve kızı Ebru Özdemir ile birlikte katılıyor. Ayrıca eski Fenerbahçeli yönetici Hamdi Akın  ve BJK başkanı Yıldırım Demirören de nikahta. Kalyon holding yönetim kurulu başkanı Cemal Kalyoncu da düğünün davetlilerinden. 

EMNİYETÇİLERDEN NİKAHA ÖZEL İLGİ

Gelen konuklar arasında İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet genel müdürü Oğuz Kaan Köksal da yer aldı.

BÜROKRATLAR

BDDK başkanı Tevfik Bilgin, Hazine müsteşarı Halil İbrahim Çanakcı ile Maliye Bakanlığının üst düzey bürokratları da nikahta hazır bulundu. Yaklaşık 800 kişinin katılacağı nikahta Şimşek, davetiyede ve ikramda sadeliği tercih etti. 

-BAŞBAKAN'DAN ÜÇ ÇOCUK ESPRİSİ-

Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''çifte üç çocuk'' temennisinde bulundu. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de üç çocuk konusunun patentinin Başbakan Erdoğan'a ait olduğunu belirterek, sözü Başbakan Erdoğan'a verdi.

Başbakan Erdoğan'da esprili bir şekilde ''Ben daha önce Mehmet'le bu konuyu konuşmuştum. (Esra'yla da bu konuyu konuş) demiştim. O'da (konuştum) dedi. Maliye Bakanlığında her şeyi sıkıyorsun bu konuda sıkma'' dedi. Evliliğin uzun bir yolculuk olduğunu ve karşılıklı anlayış gerektirdiğini ifade eden Erdoğan, çite mutluluklar diledi. Daha sonra Maliye Bakanı Şimşek ve eşi aile üyeleriyle hatıra fotoğraf çektirdi ve törene katılanların tebriklerini kabul etti. Nikahın ardından bir kokteyl verilirken davetlilere üstünde beyaz çiçeklerin bulunduğu nikah şekeri dağıtıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler