YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kez zabıtalar birbirine girdi
Hep esnaflar birbirine girer ayıranise zabıtlar olurdu. Ancak bu kez öyle olmadı. Bu kez zabıtalar birbirine girdi ayıran ise polis oldu...
Bu kez zabıtalar birbirine girdi
27 Mayıs 2010 / 12:30 Güncelleme: 27 Mayıs 2010 / 12:33

Büyükçekmece sahilinde gece pazarı için stant kuran bir grup bayan esnaf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekiplerini karşı karşıya getirdi. Büyükçekmece zabıta ekipleri stantları kaldırmak isteyince zabıtalar arasında arbede yaşandı.

Çıkan olaylar sonucu 4 kişinin yaralandığı bildirildi. Olay dün akşam saatlerinde Büyükçekmece sahilinde meydana geldi. İddialara göre, yaz etkinlikleri kapsamında bir grup bayan esnaf sahile giysi, takı ve tasarım ürünlerinin satışa sunulduğu stant açtı. Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri standın bulunduğu yerden kaldırılmasını istedi.

Esnaflar kıyı şeridi ile ilgili yetkinin İBB'de olduğunu belirterek, Büyükçekmece zabıta ekiplerine izin belgelerini ve kimliklerini gösterdi. Satış yapmaya devam etmek isteyen bayan esnaflara İBB zabıta ekiplerinden destek geldi. İBB zabıta ekipleri esnafları korumak için çok sayıda zabıta ekibini sahilde hazır bulundurdu. Büyükşehir zabıta ekipleri esnafların satışa devam etmesini istemesi üzerine Büyükçekmece zabıta ekiplerinin öfkesi daha da arttı. Karşılıklı sözlü atışmaların yaşanması üzerine devreye polis girdi. Gergin iki tarafın ortasında bariyer oluşturan polisler, kavgayı önlemeye çalıştı. Bir süre yatışan zabıtalar, sözlü tartışmanın bir anda büyümesiyle kavgaya tutuştu. Kavgaya vatandaşların da karıştığı ileri sürüldü.

Birbirlerine yumrukla saldıran zabıtaları polis ekipleri güçlükle ayırabildi. Çıkan olaylarda 4 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Yaralılar Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Olayların artması ihtimalini göz önünde bulunduran emniyet güçleri, sahildeki tedbirleri artırdı. Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler