YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadar parayı babanız bile vermez
Bu kadar parayı babanız bile vermez
10 Ağustos 2012 21:50
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni teşvik sistemine ilişkin ''Şimdi devlet olarak biz diyoruz ki kim Urfa'ya 100 lira yatırım yaparsa biz 116 lira vereceğiz, babanız bile vermez bunu ama biz bu dönemde veriyoruz'' dedi.

Şimşek, AK Parti İl Başkanlığı'nca Şehitlik Çamlık'ta düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan ayının Şanlıurfa ve Türkiye'ye hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Şanlıurfa'nın hızla değiştiğini, altyapısının gelişip üniversitesiyle sürekli ilerlediğini dile getiren Şimşek, yeni teşvik paketinde 6. sırada yer alan kentte yatırımın büyük bir avantaj sağladığına işaret etti.

''Şanlıurfa'nın bir avantajı var ki bunu korumanız lazım, bölgenin diğer illerinden belki nispeten fazla olan huzur var'' diyen Şimşek, kentteki huzur ortamı ve istikrarın kıymetinin bilinmesini istedi.

Bir süre önce İstanbul'da faaliyet gösteren 400 iş adamıyla bir araya gelip Batman'ın yatırım potansiyeline ilişkin bir sunum yaptığına değinen Bakan Şimşek, iş adamlarının kendisine, ''Peki Bakanım, bu kepenk kapatmalar ne oluyor, orada huzur var mı'' dediğini aktardı.

Şimşek, ''Batman'da da huzur var dedim ama pek ikna olmadılar. Fakat şunu söyleyeyim size Şanlıurfa için ikna olmuş durumdalar. Ama bir şartla, sizlerin çalışmalarıyla buradaki birliğimiz ve kardeşliğimiz korunacak. Ben inanıyorum ki çevre illeri geçebilecek bir potansiyele sahip bir kent burası. Şanlıurfa'nın hiçbir şeyi eksik değil. Çok uyumlu bir takım var, AK Parti burada hakikaten güçlü sayın Bakanımız Faruk Çelik'in öncülüğünde. Şimdi devlet olarak biz diyoruz ki kim Urfa'ya 100 lira yatırım yaparsa biz 116 lira vereceğiz, babanız bile vermez bunu ama biz bu dönemde veriyoruz. Diyebilirsiniz ki 'eskiden de teşvikler vardı işe yaramadı', bu teşvikler ayrı. Niye  eskiden yetişmiş insan yoktu veya bu teşvikler azdı. Şimdi üniversitesiyle burada yetişmiş insan ve altyapı var.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler