YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadar çocuğumuz var
Bu kadar çocuğumuz var
20 Nisan 2010 16:47
İstanbul'da 716 uçucu madde bağımlısı çocuk tespit edildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Ekipleri'nin il genelinde yaptığı araştırmalarda 18 yaş altında 716 uçucu madde bağımlısı çocuk tespit edildi. Adli makamlardan alınan izinler doğrultusunda 110 çocuğun zorunlu tedavisi için harekete geçen yetkililer, tedaviye olumlu cevap verenlere de iş bulma çalışmaları yürüttüklerini açıkladı.
 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Sedat Ercoşkun, İstanbul genelinde madde bağımlısı çocukların tespiti amacıyla alanda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde açıklama yapan Ercoşkun, madde bağımlısı çocukların yeniden maddeden arındırılıp tedavi ve rehabilite edilmeleri yine olumlu manada yapılandırılacak yeni bir sosyolojik süreçle gerçekleşebileceğinin altını çizdi.
 

Ercoşkun, şöyle konuştu; "Çocuk Şube Müdürlüğü ve İlçe Çocuk Büro Amirlikleri marifetiyle, hazırlanan formlar yardımıyla bu çocuklarımızın alanda bizzat tespitleri yapılmış ve bu çocuklarımızın ailelerinin de yardımıyla yeniden olumlu sürece katılabilmelerini teminen hazırlanan İstanbul Çocuk Koordinasyon Projesi'ne ait www.istanbulcocuk.gov.tr adresindeki veri tabanına kayıtları yapılmıştır."
 

Emniyet Müdürlüğü olarak tespit ettikleri 716 uçucu madde bağımlısının rehabilite ve tedavisi için ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Ercoşkun, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu uzun ama bir o kadar da meşakkatli olan yolun, toplumdaki tüm bireyler ve kurumlarla birlikte kısalacağına ve çocuklarımız için daha güzel yarınlara ulaşacağımıza olan inancımız tamdır."
 

"TİNERCİLERİN BIÇAKLI KAVGASINDA ÇETELEŞME SÖZ KONUSU DEĞİL"
Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Servet Sarıçiçek ise, 19 Nisan Pazartesi günü Beşiktaş İskele Meydanı'nda madde bağımlısı şahıslar arasında çıkan münferit bir hadisenin kaumoyuna farklı şekillerde yansıtıldığını belirterek şöyle konuştu;
 

"Emrah E. İsimli şahsa ait cep telefonu ve parasını almak isteyenler arasında çıkan münferit bir hadise, birkaç gazetede haraç çetesi oluşturulduğu, adı geçen şahsın çete lideri gibi lanse edildiği şeklinde haber yayınlanmıştır. Olayın münferit bir olay olduğu, haraç kesme, çeteleşme gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığı, 'kasten yaralama ve yağma' suçu olarak adli mercilere intikal ettirilmiş ve 5 kişi adli mercilerden serbest bırakılmıştır." CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler