YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadar angus satıldı
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın izni ile Et ve Balık Kurumu'nun yurtdışından ithal ettiği 13 bin angustan 8 bini satıldı.
Bu kadar angus satıldı
16 Kasım 2010 / 20:42 Güncelleme: 16 Kasım 2010 / 21:25

Pazarda bekletilen yaklaşık 5 bin Angus satılmayı beklerken, ezilen bazı Anguslar telef oldu.
 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın izni ile Et ve Balık Kurumu'nun yurtdışından ithal ettiği "Angus" cinsi kurbanlık hayvanları kurumun Trakya'nın tek çiftliği olan Lüleburgaz'ın Türkgeldi Çiftliği'nde satışa sunulmuştu. Yetersiz personel ve tek kantar nedeniyle 3 gün boyunca çileye dönen satışlar, bayramın ilk gününde hafifledi. Angusların kilosunu 8,5 TL'den 8 TL'ye indiren Et Balık Kurumu son bir hafta içerisinde yaklaşık 8 bin Angus'un satışını yaparken, 5 bin Angus ise satış için çiftlikteki pazar alanında bekletiliyor. İddialara göre ezilerek telef olan çok sayıdaki Angus kurbanlık  görevlilerce pazardan çıkarılarak çiftlik yakınlarında toprağa gömüldü.
 

Hala kurbanlık almak isteyenler bankaların kapalı olması nedeniyle çiftlikteki Et ve Balık Kurumu görevlilerine makbuz karşılığında ücret ödeyerek kurbanlık alabiliyor. Satışların bayram süresince devam edeceği belirtildi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler