YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde okullara kar tatili
Bu illerde okullara kar tatili
28 Şubat 2012 21:30
Yurdu yeniden etkisi altına alan kar yağışı, bazı il ve ilçelerde okulların tatil edilmesine neden oldu.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Karabük, Bartın ve Düzce'de il genelinde, Çankırı'nın bazı ilçeleri ile Bolu'nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.


-Bartın-


Bartın Valisi İsa Küçük, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.


-Düzce-


Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda yarın 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.  Dün geceden bu yana kent genelinde etkili olan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.


-Bolu-


Bolu'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede'de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.


-Çankırı-


Çankırı'nın Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün verildi.

Elde edinilen bilgiye göre, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı söz konusu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesine karar verildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler