YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde okullar tatil
Bu illerde okullar tatil
18 Aralık 2012 11:08
Elazığ ve Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Elazığ'da kar yağışı nedeniyle tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi, hamile ve engelli memurlar idari izinli sayıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ''Yoğun kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ilçeler de dâhil olmak üzere il genelinde bulunan bütün ilk ve orta dereceli okullar bugün için (18 Aralık 2012 Salı) bir gün süre ile tatil edilmiştir. Yine bugün için, engelli ve hamile memurlar da bir gün süreli idari izinli sayılmışlardır'' denildi.

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 3 gün ara verildi.

İl genelinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 32 santimetre olarak ölçülürken, 263 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Bingöl'ün çevre illerle bağlantısı olan kara yollarında ise kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Bingöl Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarındaki eğitimin bugünden geçerli olmak üzere 3 gün süreyle tatil edilmesini kararlaştırdı.

Kar yağışının devam edeceğini belirten Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 32 santimetreye ulaştığını söylediler.

Kar, kent merkezindeki yaya trafiğini de olumsuz etkiledi. Bingöl Belediyesi ekipleri küreklerle kaldırımdaki karları temizliyor.
 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler