YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde kuvvetli sağanak uyarısı
Bu illerde kuvvetli sağanak uyarısı
02 Temmuz 2012 23:36
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun ve Amasya için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Samsun merkez ile Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık, Ladik, Gerze, Yakakent, Bafra, Alaçam, Vezirköprü, Havza ve Ladik ilçelerinde kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Samsun il merkezi ile Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık, Ladik, Gerze, Yakakent, Bafra, Alaçam, Vezirköprü, Havza ve Ladik ilçelerinde 21.20-00.30 saatleri arasında ''kuvvetli sağanak'' beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Sağanağın, aralıklarla bu gece ve yarın sabah saatlerinde de etkisini sürdürmesinin beklendiği kaydedildi.

-AMASYA-

Amasya il merkezi ile Suluova, Merzifon, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Amasya il merkezi ile Suluova, Merzifon, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde 22.15-00.15 saatleri arasında yerel olmak üzere kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler