YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ilimizde sokağa çıkma yasağı!
Hakkari Valiliği tarafından, ikinci bir emre kadar kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Bu ilimizde sokağa çıkma yasağı!
20 Temmuz 2014 / 20:19 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 21:09

Hakkari'de önceki gün 4 gencin tartışması sonrası aşiret kavgasına dönüşen olayda bugün kan aktı. Akşam saatlerinde bir evi basan aşiret mensupları 1 kişiyi öldürdü  1 kişiyi yaraladı. Olayların büyümesinden endişe eden Hakkari Valiliği sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Saat 16.30 sıralarında ellerinde sopa ve bıçaklarla toplanan Ertoşi ve Pinyanişi aşireti mensupları Bulvar caddesi üzerinde karşılaştı. BDP'liler ve her iki aşiretin liderlerinin araya girmesiyle kavga önlendi. Şehir merkezinden ayrılan bir grup Ertoşi aşireti mensubu saat 19.00 sıralarında silahlarla Bağlar Mahallesi'ndeki Pinyanişi Aşireti mensubu Mustafa Er'in evini bastı. Silahlı saldırıda Mustafa Er hayatını kaybederken, ismi öğrenilemeyen oğlu da yaralandı.

Valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti

Gerginliğin doruk noktasına ulaştığı kentte geniş güvenlik önlemi alınırken, iki aşirete arasındaki çatışma devam ediyor. Valilik olayların büyümesi üzerine kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan ederken bu durum, camilerden ve polis araçlarından duyuruldu.

22:51
 // Nar çiçeği
Kürt kardeşlerimiz kendi aranızdaki sorunları biraz merhametle çözseniz daha iyi olmaz mı?Dostu düşmanı kendimize güldürmesek diyorum naçizane düşüncem. Türk kardeşiniz...
20 Temmuz 2014 22:51
20:36
 // BU NASIL MÜSLÜMANLIK
Şu mübarek Ramazan ayında hala kan davası ve aşiret kavgaları oluyor. Biz daha biribirimize barışık değiliz, başkalarıyla nasıl barışık olacağız. Kanaat önderleri yok mu orada....
20 Temmuz 2014 20:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler