YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu iddia bakanı kızdırdı
"Bakanların adamları çiftçilerimizi dolandırıyor" iddiasına Bakan Akdağ sert çıktı.
Bu iddia bakanı kızdırdı
28 Mart 2010 / 14:04 Güncelleme: 28 Mart 2010 / 14:23

"Tarım ve Hayvancılık" konulu istişare toplantısında Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği (DOĞTARBESBİR) Başkanı Nazmi Ilıcalı'nın "Bazı bakanların adamları bizim bölgedeki projelere el atarak çiftçilerimizi dolandırıyorlar" iddiası Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı kızdırdı.  

Erzurum Ticaret Borsasında bugün düzenlenen toplantıya Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Vali Sebahattin Öztürk, Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ve kentte tarım ve hayvancılıkla ilgili birim temsilcileri katıldı.  

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, DAP projesinin bölgenin kalkınması için kaçırılmaz fırsat olduğunu söyledi.   
Sağlık Bakanı Akdağ ise tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalardan özet sunarak DAP projesinin değerlendirilmesi için çiftçilere fikir önerisinde bulundu.  

Daha sonra katılımcılar Bakan Akdağ'a, tarım ve hayvancılık alanında kendi fikir ve görüşlerini belirttiler. Söz alan DOĞTARBESBİR Başkanı Nazmi Ilıcalı, Erzurum'un et ve süt'te sınıfta kaldığını ileri sürdü. Ilıcalı, DAP projesi kapsamında bazı bakanların ve müsteşarların adamlarının Ankara'dan çantalarını alarak kente geldiklerini ve konu hakkında fazla bilgisi olmayan çiftçileri dolandırdıklarını iddia etti. İddia'nın üzerine Nazmi Ilıcalı'nın konuşmasına müdahale eden Bakan Akdağ, "Bu söyleminize müdahale etmek durumunda kaldım. Burası toplantı salonu ve burada söylenenler çamur gibi kalabilir. Bizim ne Tarım Bakanımızın nede müsteşarımızın bu anlamda adamı falan hiç kimsesi yoktur. Olamaz. Eğer istismar eden varsa köylümüzde, çiftçimizde uyanık olsun. Yani bir adam dolandırıcılık yapıyorsa, dolandırıcılık yapmak istiyorsa ona karşıda biz tedbirlerimizi alalım" dedi.  

Bakan Akdağ, ardından söz alanların üç dakikayı aşmamak kaydıyla görüşlerini belirtmesini istedi. Bunun üzerine Nazmi Ilıcalı, teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler