YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu hafta hava nasıl olacak?
Meteoroloji'den iyi haber geldi havalar ısınıyor ancak sadece batıda... Doğu ise daha da üşüyecek...
Bu hafta hava nasıl olacak?
02 Ocak 2012 / 11:14 Güncelleme: 02 Ocak 2012 / 11:02

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Niğde, Aksaray ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyılar ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, batı bölgelerimizde ise 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Ülkemizin genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, Ege kıyılarında ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis olayının görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde sis görülmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Batısı parçalı ve az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek. Göller yöresinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, kuzeydoğusu ile Niğde, Aksaray ve Karaman çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu yükseklerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler