YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu gözyaşı artık dinmeli"
"Bu gözyaşı artık dinmeli"
21 Şubat 2013 11:37
Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, barış sürecini değerlendirdi.

Şanlıurfa’da sabah saatlerinde iş adamlarıyla bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Barış Sürecine” ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çelik, “artık bu gözyaşı dinmeli Türkiye bu gözyaşı ile yoluna devam edemez” şeklinde konuştu.

Terör meselesinin ülkemizde 30 yıldır kanayan bir yara olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “30 yıldır ayak bağı olan terör meselesinde gelinen noktanın çok doğru olduğu biliniyor. Bu gözyaşı dinmeli, enerjimizi içeride tüketen, hiçbir hedefi olmayan terörün artık bitmesi gerekiyor. Türkiye demokratikleşiyor, büyüyor ama maalesef gözyaşı akan bir Türkiye’nin bu şekilde yoluna devam etmesi doğru değil. Yüzde 50 oy almış bir iktidar olarak bu kronik sorun konusunda bir irade ortaya koymuş bulunuyoruz. Siz değerli iş adamlarımızın da sabırla tavır koyacağına inanıyoruz. Biz Türkiye’nin meselelerine gelip geçici bir durum olarak bakmadık. Seçim arifesinde 30 yıldır canımızı yakan soruna karşı tavrımızı ortaya koyduk” dedi.
  “Yeter bu iş bitsin artık” ifadelerini kullanan Bakan Çelik, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü;  “Bu iş biterken bu işin bitmemesi, bu işi finanse edenler, bu işten nemalananlar bu işten hoşlanmayacaklardır. Ama biz bunlara karşı hazırlıklı olacak şekilde bu terör meselesinin bitmesinden yanayız.

“Tarih bizi birbirimizde ayırmadı çıkar grupları mı Türkiye'yi bölecek?”

"Tarih bizi birbirimizden ayırmadı” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Çanakkale’den Sarıkamış’a, Yemen’e varana dek kimse bizi bölemedi bu gün çıkar grupları mı Türkiye’yi bölecek? Kan kini, kin kanı besledi ve her kan akışında bir kin ortamı oluştu her kin de yeniden kan yaşandı. O halde kan ve kinden uzak barışı ve dostluğu pekiştirecek bir tavır sergilememiz lazım. Herkese teşekkür ediyoruz ama özellikle barış sembolü olan Şanlıurfa’nın desteğini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler