YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu gözlük sarhoş ediyor
Karayolları ve Trafik Güvenliği haftası etkinliğinde, özel üretilen ve nesneleri 130 promil alkollü kişinin gördüğü şekilde gösteren gözlük dikkati çekti.
Bu gözlük sarhoş ediyor
07 Mayıs 2012 / 12:52 Güncelleme: 07 Mayıs 2012 / 12:58

Hafta dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan stantlar, Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, bazı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla ziyarete açıldı.

Bir platform üzerinde, çevresinde 360 derece döndürülen otomobile bildirilen ve emniyet kemeri takan 2 polis memuru, emniyet kemerinin önemine dikkat çekti. Bir düzenekte hareket eden araç koltuğuna oturan Vali Yardımcısı Dayıoğlu, 10 kilometre hızla gerçekleşen çarpışma anında emniyet kemerinin koruyucu özelliğini ve vücuda uyguladığı basıncı test etti.


-''Sarhoş'' gözlüğü-


Stantlardan birinde, alkollüyken ortaya çıkan davranış bozukluklarına dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara, 130 promil alkollü kişinin nesneleri gördüğü şekilde gösteren özel üretilmiş gözlük takıldı.

Gözlük takılıyken penaltı atışı yapması istenen bir vatandaş, topu göremedi. Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın da gözlüğü takarak, tekerlekli valizle dubaların arasından geçmeye çalıştı.

Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın da stant açtığı etkinlik, yarın sona erecek. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler