YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu gemi batarsa hepimiz batarız
Türkiye gazetesinden Fatih Vural'a konuşan Hüseyin Gülerce, Erdoğan'a yapılan operasyonun siyasi olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirterek,''Hepimizi aynı gemideyiz. Gemi batarsa, bundan Türkiye zarar görecek'' dedi.
Bu gemi batarsa hepimiz batarız
29 Aralık 2013 / 14:17 Güncelleme: 29 Aralık 2013 / 14:30

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, "Bu noktada sayın Erdoğan'ın yapması gereken, yolsuzlukla mücadeleye çok net bir biçimde sahip çıkmasıdır. Kendisi, yolsuzlukların üstüne gideceğini söyledi; ama bu sözleri, gündemin içinde, satır aralarında kayboldu. Başbakan Erdoğan açık biçimde, 'Bu yolsuzlukların üstü örtülmeyecek' demeli. Ben bunu AK Parti için de bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

Ailelere ateş düştü

Bu gerilimin toplumu ikiye böldüğünü belirten Gülerce, mütedeyyin kitlenin hiç yaşamadığı bir ayrışma yaşadığını ve bu nedenle açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini kaydetti. Olayların herkesin gözü önünde cereyan ettiğini vurgulayan Gülerce, "Ailelere ateş düştü. Baba, oğul ve eşler arasında farklılıklar meydana gelmeye başladı. Kimi yapılanları tasvip ediyor, kimi 'Başbakanımı götürmeye çalışıyorlar' diyor. Ben bunun derinleştiğini gördüğüm için bu tepkiyi verdim. Bu, seyredilecek ayrışma değil. Hepimizi aynı gemideyiz. Gemi batarsa, bundan Türkiye zarar görecek. 'Cemaat mi, Hükümet mi haklı?' boyutunu aştım. Burada fedakarlık gerekiyor. Sayın Başbakanın bir çağrı yapması ve 'Ben 75 milyonun Başbakanıyım. Şimdiye kadar olan oldu; ama bu iş tehlikeli yere doğru tırmanıyor' demesi lazım" diye konuştu.

22:41
 // n.s
Halen baski yapmaya calisiyorlar...
29 Aralık 2013 22:41
Ahirette hesabını verecen
 // idris
Ya peygamber ümmetinin yanını, yada kurtuluş savaşında muhammet ümmetini yıkmaya gelenlerin yanını tercih edeceksin, kurtuluş savaşındaki sudanlıların duyduğu ezan sesini duymadınmı hüseyin abi ben duyalı 7 yıl oldu yoksa bu işin öbür dünyası var bir de sen üstadı bizden daha iyi bilirsin üstad yaşasaydı bu durumda safı nere olurdu düşün ve karar ver bizim yerimiz resulün yanı abd ve israilin koçun yanı değil ...
29 Aralık 2013 Pazar 14:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler