YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu gece işçilerle sabahlayacak
Bu gece işçilerle sabahlayacak
20 Ocak 2010 22:40
Eylemlerini sürdüren TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla, akşam saatlerinde Türk-İş'in önüne gelen Rahşan Ecevit'in işçilerle birlikte bekleyişi sürüyor.

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Genel Başkanı Rahşan Ecevit, TEKEL işçilerinin eylemiyle ilgili, ''Eşim hayatta olsaydı çok üzülürdü. İşçilerin bu direnişiyle bu inadın kırılacağına, pazarlığa oturulacağına inanıyorum'' dedi. 

Yakılan ateş etrafında işçilerle birlikte oturan Rahşan Ecevit'e ''Hatay çadırında'' lokum ikram edildi. Ecevit'e kırmızı karanfil veren işçiler, hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Rahşan Ecevit, geçmişte verilen işçi haklarının geri alınmaya başlandığını ve bugünkü noktaya geldiğini söyledi. Bu gece işçilerle birlikte sabahlayacağını ifade eden DSHP Genel Başkanı Rahşan Ecevit, ''Eşim hayatta olsa çok üzülürdü. Ama ben işçilerin bu direnişiyle bu inadın kırılacağına, pazarlığa oturulacağına inanıyorum. İnşallah işçiler bir zarar görmeden direnişten sağ salim çıkarlar'' diye konuştu. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler