YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu fotoğraf çok tartışılır!
Türkiye’'yi ABD'’ye şikayet etmek için lobi oluşturan Paralel Yapı'ya, MHP ve CHP destek verdi. ABD’'de düzenlenen Türki Amerika Birliği (TAA) kurultayına muhalefet milletvekilleri de katıldı.
Bu fotoğraf çok tartışılır!
20 Mart 2015 / 14:37 Güncelleme: 20 Mart 2015 / 14:59

Akşam'ın haberine göre; her fırsatta Paralel Yapı ile ittifakı reddeden CHP ve MHP’'nin iki milletvekili Fethullah Gülen'’in Amerika'’daki çatı derneğinin kurultayına katıldı.

Türki Amerikan Birliği’'nin (TAA) geleneksel kurultayına CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ile  MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem ve İzmir Bağımsız Milletvekili İlhan İşbilen de katıldı.

Amerikalı senatörlerin de katıldığı kurultayda Türkiye aleyhine propaganda yapıldı. Toplantıya katılanların büyük bölümün Gülen'’e yakın kuruluşlardan bağış aldığı ortaya çıktı. 

İmzacı senatör paralelin müdavimi

Paralel Yapı ABD’'de yeniden harekete geçerek sözde basın özgürlüğü ihlallerini bahane edip ABD Senatosu’'ndaki 100 senatörden 74’'ünün imzaladığı bir belgeyle Türkiye'’yi, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’'e şikayet etti.

Zaman gazetesinin manşetten verdiği haber ise Paralel Yapı'nın tüm bağlantılarını deyim yerindeyse ‘bağıra bağıra deşifre ediyor.’ İmza kampanyasına öncülük eden Cumhuriyetçi Mississippi Senatörü Roger Wicker’'e, Raindrop Turkish House’'in üst düzey yöneticisi Songül Arslan tarafından 2 bin 500 dolar bağış yapıldığı ortaya çıktı. Türkiye’'yi şikayet eden imza kampanyasına öncülük eden isim olan Senatör Roger Wicker, salı günü ABD Senatosu’nda düzenlenen, kurultaya katılan isimler arasında. 

rs1-232.jpg

ABD'li senatörlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler 

Türki Amerikan Birliği'nin yıllık Kurultay açılışı. Fotoğraftakiler (soldan sağa) Kenya Ulusal Ticaret Odası Başkanı Kiprono Kittony, TAA Başkanı Faruk Taban, Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis, Arkansas Senatörü Angus King, CHP Bursa Milletvekili Ayhan Erdemir ve İzmir Bağımsız Milletvekili İlhan İşbilen.  

Sanki hepsi paralı asker! 

Türkiye’'yi şikâyet eden imza kampanyasına öncülük eden isim olan Senatör Roger Wicker, salı günü ABD Senatosu'’nda düzenlenen, Paralel Yapı'nın ABD’'deki çatı derneği olan Türki Amerikan Birliği’'nin (TAA) geleneksel kurultayına da katılan isimler arasında.  

Sabıkalı isim Menendez de orada

Toplantıya katılanlar arasında hakkındaki rüşvet ve fuhuş iddiaları dolayısıyla ABD Adalet Bakanı Eric Holder’in soruşturma izni verdiği ve Akşam'ın manşetten hakkındaki iddialara yer verdiği Demokrat Parti’'nin New Jersey Senatörü Robert Menendez de bulunuyor.

TAA'nın kurultayına Paralel Yapıyla ittifakı reddeden muhalefet partileri CHP ve MHP bu toplantıya birer milletvekili gönderdi. Kurultay toplantısına katılanlar arasında CHP'den Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem de bulunuyordu. 

 

AKŞAM

13:26
 // İsmet
Çok güzel bir fotograf herşeyi özetliyor. kim kiminle beraber artık daha açık seçik...
21 Mart 2015 13:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler