YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da domuz gribi dolandırıcısı!
Bu da domuz gribi dolandırıcısı!
11 Kasım 2009 11:32
Kendini sağlık memuru olarak tanıttı, 3 bin TL nakit para ve 5 bin TL değerindeki altınla kayıplara karıştı

Türkiye’de 36 kişinin hayatını kaybettiği domuz gribi hastalığını dolandırıcılar fırsata çevirdi. Kastamonu'da meydana gelen olayda kendisini sağlık memuru olarak tanıtan bir kişi, domuz gribi muayenesi bahanesiyle yaşlı çifti 3 bin TL nakit para ve 5 bin TL değerinde altını alarak dolandırdığı iddia edildi.
 

Edinilen bilgilere göre, Kırkçeşme Mahallesi İki Oluk Sokak'ta yaşayan 80 yaşındaki Mehmet Sarımehmetoğlu'nun evine gelen bir kişi kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtarak domuz gribine karşı muayene edeceğini söyledi. Kendisine ait evde eşi Hatice Sarıahmetoğlu ile birlikte yaşayan adamı sırt üstü yatıran dolandırıcı, el çabukluğuyla evi soyup soğana çevirdi.
 Evde bulunan herkesi muayene edeceğini ancak yaşlı kadının üzerindeki altın kolye, yüzük ve bilezik gibi takıları çıkarmasını isteyen dolandırıcı, tansiyon aletinin bozulduğunu bahane ederek diğerini almak için dışarı gitti. Bir süre sonra evde bulunan 3 bin TL ve yaklaşık 5 bin TL değerinde altının yerinde olmadığı anlaşıldı. Soyulduklarını anlayan yaşlı çift, bağırarak sokağa çıkıp komşulardan yardım istedi. Komşuların polise bilgi vermesiyle birlikte Kastamonu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaşlı çifti dolandıran kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.
 

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre harekete geçen polis, 30-35 yaşlarında, sarışın, orta boylu, gözlüklü, takım elbiseli dolandırıcıyı yakalamak için Kastamonu'nun giriş ve çıkışlarında kontrollerini sıklaştırdı.
 Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Öztürk, domuz gribi ile ilgili olarak bu tür evlere giden sağlık ekiplerinin olmadığını belirterek, vatandaşları kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler