YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu çocuklar aileden alınabilir
Çubukçu: Taş atan çocuklar, ailelerinin elinden alınıp devlet korumasına verilebilir
Bu çocuklar aileden alınabilir
10 Aralık 2009 / 17:18 Güncelleme: 10 Aralık 2009 / 17:21

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, polise taş atan çocukların anne ve babalarını uyararak, gerekirse çocukları devlet korumasına verip velayet haklarını ellerinden alabilecekleri uyarısında bulundu.
 

Bakan Çubukçu, özellikle son günlerde tırmanan sokak çatışmalarında polise taş atan çocukların anne ve babalarına seslendi. Milli Eğitim Bakanı , çocuklarını koruyamayan anne ve babaların velayet hakkının gerekirse ellerinden alınması ve devlet korumasına verilmesi için artık bir kanunun olduğuna dikkat çekti. Bu koruma kanununun 2005 yılında çıktığını hatırlatan Bakan Nimet Çubukçu, çocukların, ailelerin malı ve mülkü olmadığını ifade etti.
 

4 Mayıs 2009 tarihinde 44 kişinin katledildiği Mardin’in Mazıdağı ilçesi Bilge köyüne gelen Bakan Nimet Çubukçu, 62 yetim çocuğun eğitim göreceği 24 derslikli Bilge Köyü İlköğretim Okulu'nun açılışını yaptı. Sade bir törenle açılışı yapılan okulda, eğitim ve öğretim görecek yetim çocuklarla ders başında kısa süre sohbet eden Bakan Çubukçu çocuklarla sıcak diyaloglar kurdu. Bakan Çubukçu'nun “Ne olmak istiyorsunuz” sorusuna ise çocukların bir çoğununun Savcı ve Hakim olmak istediklerini söylemeleri dikkat çekti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler