YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu çocuğu polis bu hale getirdi
Hakkari'deki olaylarda polisin dövdüğü çocuk hastanede tedavi altına alındı
Bu çocuğu polis bu hale getirdi
13 Nisan 2010 / 16:34 Güncelleme: 13 Nisan 2010 / 16:35

Hakkari'de polis tarafından yerden sürüklenerek götürülen çocuk ve onu kurtarmaya çalışan annesi, panzerle hastaneye getirildiği ileri sürüldü. 
 

Ahmet Türk'e yapılan saldırıları kınamak için BDP tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde olaylar çıkmıştı. Bu sırada okuldan döndüğü ileri sürülen ve eski Hakkari Belediye Başkanı Kazım Kurt'un 14 yaşındaki oğlu Hatip Kurt, polisler tarafından tekme tokat dövülerek gözaltına alındı. Annesi Güllü Kurt'un tüm çabalarına rağmen polisin yerden sürükleyerek götürdüğü Hatip Kurt, daha sonra annesi ile birlikte panzerle hastaneye getirildiği ileri sürüldü.

Polis kendisini de tartakladığını iddia eden 5 çocuk annesi Güllü Kurt, "14 yaşındaki çocuğum Hatip Kurt okulda dönüyordu. Ben de kendisini almak için gittim. O sırada olaylar çıktı. Bir baktım çocuğumu polisler tartaklıyor. Çocuğumu kurtarmak için polise yalvardım, ancak vermediler. Arkasında beni de sürüklediler. Sonra da beni ve çocuğumu panzerin arkasında da tartakladılar. Bana çok kötü küfürler ettiler. Beni ve çocuğumu panzerin arkasına atarak hastaneye getirdiler. Yine hastaneye getirilişimizde bile beni tartaklayıp hakaret ettiler. Çocuğum şu anda hastanede tedavi görüyor" dedi. 
 

Belediye Başkanı Dr. Fadıl Bedirhanoğlu, BDP İl Başkanı Mehmet Sıddık Akış ve beraberindeki partililer de çocuğu ve annesini hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Bu sırada hastaneye giren çevik kuvvet polisleri ile partililer arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler