YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu bir barış yemeği değil"
Meclis'te geçen hafta yaşanan gerginliğin ardından bugün TBMM Başkanı Şahin'in yemek düzenlemesi bu yemek için 'barış yemeği' yorumlarının yapılmasına neden olmuştu. Ancak Şahin gazetecilere yağtığı açıklamada bu yemeğin bir barış yemeği olmadığını söyled
"Bu bir barış yemeği değil"
08 Şubat 2010 / 16:11 Güncelleme: 08 Şubat 2010 / 16:11

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in 2 Şubat Salı günü Genel Kurul'da yaşanan gerginliğin ardından Meclis'te bulunan siyasi partilerin Grup Başkanvekilleri ve Meclis Başkanvekillerine düzenlediği yemekli toplantı sona erdi.CHP’li Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu ile CHP’li Grup Başkanvekillerinın katılmadıkları yemek yaklaşık 3 saat sürdü.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Başkanvekilleri ve Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanvekilleri onuruna verdiği yemeğin, barış yemeği olmadığını söyledi.

Şahin, TBMM Sabit Osman Avcı Eğitim Tesisinde gerçekleştirilen yemeğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yemeğin bu kadar ilgi çekeceğini düşünmediğini söyledi.

Mehmet Ali Şahin, ''Bu, bir barış yemeği değil. TBMM'de sorumluluk üstlenmiş kişiler olarak biraraya gelerek müşterek meseleleri konuştuğumuz bir yemekti. Davetim üzerine yemeğe katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim'' dedi.

Gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Şahin, ''Güldal Mumcu katılacağını söylemişti. Ama gelmedi. Belki de mazereti çıkmıştır.'' dedi.

Kanal A Haber Merkezi - A.A.

arabın derdi kırmızı pabuç...
 // ibrahim çelikoğlu
Bunlardan ne köy olur,nede kasaba.Bunların ne itedikleri çok belli.
Siz ne derseniz deyin "pabucum kırmızı" diyecekler.Devleti yıkıp,
kendilerinin başa gelmesi için her şeyi yapmaya hazırlar.Arkalarında hukukçularında saklı gizli işbirlikçi olmaları,bunlara cesaret veriyor.
Aynı şeyleri gene deneyecekler.Maksat bunlara fırsat vermemektir.
Yabancı güçleride hesapa almalı.Sinirleri tahrip edip kargaşa yaratmak istiyorlarsa bu daha vahim olabilir....
08 Şubat 2010 21:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler