YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu bağnazlık ODTÜ'ye yakışmadı!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başörtülü öğrencilere yönelik engelleme ile ilgili “Yaşanan bu tür bağnazlıklar ODTÜ’ye yakışmamıştır” dedi.
Bu bağnazlık ODTÜ'ye yakışmadı!
06 Eylül 2013 / 17:48 Güncelleme: 06 Eylül 2013 / 21:41

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Merkez Binası'nda diplomasi muhabirlerini kabul etti.

Kabulden sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Arınç, ODTÜ’de başörtülü öğrencilere yönelik saldırıyla ilgili, "Bütün siyasi partiler, bürokrasi özellikle üniversitelerde kılık kıyafete bir sınırlama getirilmemesi konusunda uzlaştılar. Gördüğüm kadarıyla bu Türkiye’nin geldiği iyi bir nokta ama ODTÜ’de sayıları azda olsa birkaç öğrenci özellikle başları örtülü olarak gelen öğrencilere, karşı ellerindeki pankartlarla kısıtlayıcı, ayrımcılık yapan ve maalesef sözlü olarak sizi burada görmek istemiyoruz sözlerinin kötü  bir davranış olduğunu, barbarlık olduğunu ve bir bağnazlık seziyorum. ODTÜ Üniversitesi’ne hiç yakışmamıştır. Kavgaya yol açmadan farklılıklar bir arada özgürce yaşamalıdır” şeklinde konuştu.

İkinci üzüldüğü noktanın ise özellikle ellerinde pankart taşıyan 3-5 tane kız öğrencinin kendi hem cinslerine karşı yaptığının acımasız olduğunu söyleyen Arınç, “Seni burada istemiyorum diyebilmektedir. Bu yüz kızartıcı bir davranıştır. Tekrar etmemesini umuyorum” dedi.

Bir gazetecinin, “Suriye’ye askeri müdahale konusunda sizin bir öngörünüz var mı, tarihiyle ilgili olarak ve 4X4 araçların seferberlik halinde toplanacağı konusu en son Bakanlar Kurulu’nda görüşülmüş müydü” sorusuna Arınç, şu cevabı verdi:

“Bakanlar Kurulu’ndan sonraki açıklamalarımı bu sorunuza karşılık olarak da kullanabilirsiniz. Her türlü hazırlığımız tamamdır. Ama ülkeyi iyi yöneten bir Türkiye’nin her şart altında vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması konusunda her türlü güvenlik önlemini almakla mükellef olduğunu biliyorum.

ABD Başkanı Obama’nın meseleyi kongreye sunmak istemesi ve bununu için meseleyi tarihin 9 Eylül olarak belirlenmesi bildiğiniz bir konu. Demek ki süreç Başkan Obama’nın istediği yönde gelişiyor. Türkiye sadece şunu arzu ediyor, Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Milyonlarca insanın ülkesinden ayrı kalmak zorunda olduğu bir trajedi yaşanıyor. Türkiye’nin tavrı ve tutumu bellidir bunda bir değişiklik yok. Gelişmeleri önümüzdeki süreçte izleyeceğiz."

 

İHA

18:38
 // BEYAZA DEĞİL AK'A KARŞIYIZ!
Odtüdeki kemalis ve dhkp c li militanların savunmasına bakın hele! Neymiş, başörtüsüne değil de cemaat'e karşılarmış! Buna resmen yobazlık ve faşistlik denir. Faşist yobazları da onların üsülü ile bu ülkeden def edip kovmak bize farz oldu. Babanızın malı mı lan orası! Elinize iki tane kağıttan pankart alıp da kendinizi bu ülkenin sahibi mi sanıyorsunuz. Şunu bilin ki cemaatsiz islam olmaz! Sizin gibi asosyal mi olalım yobaz beton kafalılar sürüsü! Ulan bütün putlarınızı kıracağız. Defolup gideceksiniz burdan....
06 Eylül 2013 18:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler