YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BTK'dan Paralel Medya'ya sert tepki
BTK, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) yönelik olarak paralel yayın organlarında yer alan haberleri sert dille yalanladı.
BTK'dan Paralel Medya'ya sert tepki
14 Temmuz 2015 / 05:10 Güncelleme: 14 Temmuz 2015 / 09:35

BTK’dan yapılan yazılı açıklama ile Paralel Devlet Yapılanmasına yakınlığı ile bilinen bazı basın-yayın organları ile internet siteleri ve sosyal medya mecralarında yer alan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının bazı verileri ve diskleri imha ettiğine dair haberler yalanlandı.

Açıklamada “Bu iddialar, tamamen hayal ürünü, asparagas ve gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan iftiralarda ibarettir. Başkanlık, Anayasa ve yasaların kendisine verdiği yetkilere dayanarak, hukuk kuralları içinde ve mevzuata azami titizlik göstererek asli görevlerini yürütmeye devam etmektedir.” denildi.

BTK’nın açıklamasında “Bu iftiraların devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında açılan davanın Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmasından hemen önce yayınlanması oldukça manidardır. Ayrıca bu iddialar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davada “Fethullahçı Terör Örgütü”  olarak nitelendirilen örgüt mensuplarının  geçmişte, Başkanlıkta muhafaza edilmesi gereken kayıtların silinmesi cürmünü nasıl işlediğinin ikrarı olarak da görülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

BTK’nın açıklamasında basın-yayın organlarında ve internet mecralarında yer alan hayal ürünü, maksatlı ve iftira niteliğindeki haberler için gerekli hukuki yollara müracaat edileceği de belirtildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler