YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BTK arşivinde şüpheli yangın
Dünya Ticaret Merkezi'nin 6 ve 7'inci katında dün akşam çıkan yangınla ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Yangının çıktığı 7. katta Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun arşivi de yer alıyor.
BTK arşivinde şüpheli yangın
15 Aralık 2014 / 19:36 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 19:38

Yeşilköy'de bulunan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin 6'ncı katında çıkan yangın 7'inci kata da sıçradı. Alevler, itfaiye ekiplerinin müdahalesi diğer katlara yayılmadan söndürüldü. Yangının etkili olduğu 7. katta ise Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun arşivi de yer alıyor. BTK’nın burada, çok önemli davalardaki teknik takip (dinleme ve izleme) dökümleri ile dijital kayıtların tutulduğu belirtiliyor. 

Camları patladı, evraklar yandı

Yeni Şafak muhabirleri arşivin bulunduğu 7. kattaki hasarın büyük olduğu bilgisine ulaştı. Camları patlayan kattaki arşivde yer alan önemli evrakların bir kısmının zarar gördüğü öğrenildi. Yangından kurtarılan evraklar ise yine aynı katta bir yere toplandı. 

1-490.jpg

Binanın dışından çekilen fotoğrafta 7. katın camlarının patladığı açıkça görülüyor

Sabotaj ihtimali

Yangının çıkış nedeniyle ilgili ise sabotaj olma ihitmali üzerinde duruluyor. Yangının dışarıdan müdahale ile elektrik kontağından çıkarıldığı iddiası gündemde. UDünya Ticaret Merkezi’ne gelen uzman ekipler ve itfaiye yangının çıkış nedenini araştırırken sigorta şirketinin eksperleri de hasar tespit raporu hazırlıyor.​

2-217.jpg

3-121.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler