YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Brüksel'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la samimi buluşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel temasları devam ediyor. Erdoğan, Brüksel'deki son durağı AB Komisyonu oldu. Komisyon Başkanı Jean-Calude Juncker Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sıcak karşıladı.
Brüksel'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la samimi buluşma
06 Ekim 2015 / 00:12 Güncelleme: 06 Ekim 2015 / 01:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet ziyareti için bulunduğu Brüksel'deki temasları kapsamında AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile bir araya geldi.

SICAK KARŞILAMA

Juncker, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı oldukça sıcak bir şekilde karşıladı. İkilinin birbirine sarıldığı anlar kameralara böyle yansıdı.

erdogan_7195.jpg

BU SAMİMİYETİN ARKASINDA BİR VEFA HİKAYESİ VAR

İki lider arasındaki bu samimiyetin perde arkasında şöyle bir öykü yatıyor:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yasaklı olduğu dönemde AK Parti Genel Başkanı olarak Lüksemburg'u ziyaret ettiğinde o gün Başbakan olan bugünkü AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı havaalanında karşılamış ve şöyle demişti: "Belki yasaklı olabilirsiniz, ama ben size ve Türk milletinin iradesine olan saygım nedeniyle sizi havaalanında karşılamak istedim."

Juncker 13 yıl önce Erdoğan'ı yine havalimanından kendisi uğurlamıştı.

ERDOĞAN'IN ODASINDA SİGARA İÇEBİLEN TEK KİŞİ

2013 yılında ise iki liderin kapalı kapılar arkasında Ankara'da Başbakanlık'ta yaptığı görüşmede ilginç bir sigara diyaloğu yaşanmıştı. O günlerde Juncker, Başbakan olarak yine Başbakan olan Erdoğan'dan odasında sigara içmek için izin istemişti. Sigaraya karşı olması ve bu konudaki hassasiyetiyle tanınan Erdoğan da Juncker'in bu isteğini geri çevirmeyerek odasında sigara içmesine izin vermişti.

 // Rte...
Paşam,,, reisin kıymetini bil,,,,...
06 Ekim 2015 00:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler