YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan Suriye'ye sert yanıt
Bozdağ'dan Suriye'ye sert yanıt
12 Mayıs 2013 14:18
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Onlarca insanımızın şehit olduğu, pek çok insanımızın yaralandığı bir hadisenin üzerinden siyaset üretmek etik ve Türkiye'nin yararına bir durum değildir" dedi.

Bozdağ, Swissotel Grand Efes'in çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Muhalefetin Reyhanlı'daki patlamaya ilişkin muhalefetin eleştirilerini değerlendiren Bozdağ, "Öncelikle Reyhanlı'da meydana gelen patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza insanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına, milletimize baş sağlığı diliyorum. Devletimizin imkan ve kabiliyetleri seferber edilmiş durumdadır. Onlarca insanımızın şehit olduğu pek çok insanımızın yaralandığı bir hadisenin üzerinden siyaset üretmek etik, ahlaki ve Türkiye'nin yararına bir durum değildir. Maalesef bu da Türkiye'nin bir gerçeğidir. Türkiye'de siyasi partilerimiz, acı olsun, herhangi bir olayı hükümete saldırı için vesile kabul ediyor. Keşke böyle bir tavır yerine, daha sorumlu bir tavır sergilemiş olsalardı."

Suriye Enformasyon Bakanı Umran ez-Zubi'nin açıklamaları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi gerektiği yönündeki sözlerine ilişkin yöneltilen soru üzerine Bekir Bozdağ, şöyle konuştu:

"Suriye Enformasyon Bakanı, sayın Başbakanımızın ne yapacağına karar verme hak ve yetkisine sahip değildir. Böyle bir söz söylemek, ona düşmez, onun haddine değildir. Ama Türkiye'de olan hadisenin arkasında kimler var, kiminle irtibatlı, buna dair bütün bilgiler, belgeler gerekli çalışmalardan sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ondan sonra hadisenin arkası herkes tarafından görülmüş olacaktır. Başbakan yardımcısı ve ilgili bakanlarımızın açıklamaları var. Elde edilen bulgulara dair değerlendirmeleri var. Önümüzdeki zaman içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Bozdağ, daha sonra İzmir İl Müftüsü Prof.Dr. Ramazan Muslu'yu makamında ziyaret etti, ardından Romanlar Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin açılışını yaptı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler