YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan Haluk Koç'a tepki!
Bozdağ'dan Haluk Koç'a tepki!
19 Eylül 2012 12:48
CHP'li Haluk Koç'un ''Oslo görüşmeleri''ne ilişkin mutabakat metni olduğunu iddia ettiği bir metni dağıtmasına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdğ'dan tepki geldi...

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un ''Oslo görüşmeleri''ne ilişkin mutabakat metni olduğunu iddia ettiği bir metni basın mensuplarına dağıtmasına ilişkin, ''Daha önce yayınlanmış, tekzip edilmiş bir haberi şimdi yeni bir bilgiymiş, yeni bir belgeymiş gibi ortaya koymak, ahlaki olarak doğru bir yaklaşım değildir'' dedi.

Bozdağ, Beyoğlu Belediyesi ve Uluslararası Roman Araştırmaları Topluluğu tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ''Romanlar 2012 Beyoğlu'' etkinliğinin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

''Dün Bingöl'de 10 askerin şehit olmasının ardından, sevkıyatla ilgili bir sorun olduğuna'' yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine Bozdağ, şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı dileyerek, ''Bu konularla ilgili gerçek bir bilgiye sahip olarak konuşmanın doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü maalesef spekülasyon yapılarak bazı konular üzerinden değerlendirmeler yapılıyor. Gerçeğe dayanmadığı için de kamuoyu yanıltılıyor. Konuyla alakalı değerlendirmeler de bu tür değerlendirmelerdir. Bununla ilgili gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sağlıklı değerlendirmeler yapılabilir. O yüzden spekülatif olan değerlendirmelere itibar etmemek lazım'' diye konuştu.

Bozdağ, ''Şehit düşen askerlerin helikopter yerine otobüsle gittiği de eleştirildi. Bu konudaki değerlendirmeniz nedir '' sorusuna ''Tüm bunlara ilişkin değerlendirmeleri gerçek bir bilgiye dayanarak yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum'' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un, dün ''Oslo görüşmeleri''ne ilişkin mutabakat metni olduğunu iddia ettiği bir metni basın mensuplarına açıkladığı yönündeki soruya da Bozdağ, şu karşılığı verdi:

''Bu, CHP'nin siyaset yapma tarzını gösteren bir olaydır. Zira Sayın Koç'un 'belge' diye söylediği şeyin belge olmadığı bir gerçek. Daha önceki aylar içinde Türkiye'nin bazı gazetelerinde yer almış bir haber ve bu haber de bizzat Sayın Başbakanımız tarafından tekzip edilmiş bir haber. Daha önce yayınlanmış, tekzip edilmiş bir haberi şimdi yeni bir bilgiymiş, yeni bir belgeymiş gibi ortaya koymak, ahlaki olarak doğru bir yaklaşım değildir. Bu şunu gösteriyor; CHP politika üretemiyor, proje ortaya koyamıyor. Birileri önüne bir şey getirdiği zaman da mal bulmuş mağribi gibi onun üzerine atlıyor. Doğru mu, eğri mi, bu gerçek mi, değil mi araştırmasına girmeden ortaya koyuyor. Daha sonra da yaptığının yanlış olduğu ortaya çıkınca da büyük bir pişkinlikle yoluna devam ediyor. Maalesef bu da onun gibi fiyasko bir açıklamadır. CHP, önüne gelen her şeye inanırsa yolunu bulamaz.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler