YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: Süratli bir şekilde dosyaları göndereceğiz
Adalet Bakanı Bozdağ, 682 fezlekenin bakanlığına gönderilmesine hakkında, ''Adalet Bakanlığı, önümüzdeki hafta içerisinde bu dosyaları, mahal cumhuriyet savcılıklarına intikal için gerekeni yapacaktır." açıklamasını yaptı.
Bozdağ: Süratli bir şekilde dosyaları göndereceğiz
12 Haziran 2016 / 00:39 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 00:40

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün göreve başlayan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunarak, başarılar diledi.

Ziyarette bir gazetecinin ''Bakanlık olarak fezlekeleri savcılıklara ne zaman göndereceksiniz?'' sorusu üzerine Bozdağ, "Bildiğiniz gibi anayasa değişikliğinin cumhurbaşkanımız tarafından onanması üzerine Adalet Bakanlığında bulunan 117 dosyayı mahal cumhuriyet savcılıklarına gönderdik'' diye konuştu.

682 dosyanın da TBMM Başkanlığında olduğunu anımsatan Bozdağ şöyle devam etti:
''Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, dün elindeki dosyaları Başbakanlığa, Başbakanlık da Adalet Bakanlığına göndermiş durumda. Adalet Bakanlığı, önümüzdeki hafta içerisinde bu dosyaları, mahal cumhuriyet savcılıklarına intikal için gerekeni yapacaktır.

Süratli bir şekilde dosyaları ilgili savcılıklara göndereceğiz. İlgili savcılıklar ceza muhakemesi kanunu çerçevesinde yapması gerekenleri onlar takdir edecek ve kararlarını vereceklerdir."

.
 // Vatandaş
Adaletin tez zamanda tecelli etmesini bekliyoruz....
12 Haziran 2016 Pazar 11:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler