YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: Paralel Yapı MİT'de yok diyemem!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Paralel Yapı'nın birçok devlet kurumuna sızdığını belirterek, "MİT'în içinde yok diyemem" dedi.
Bozdağ: Paralel Yapı MİT'de yok diyemem!
06 Şubat 2015 / 07:20 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 08:16

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemi Haberturk TV'de Doğru Açı Özel programında Belkıs Kılıçkaya'ya değerlendirdi.

Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

"Paralel Yapı MİT'te yoktur diyemem" 

Belkıs Kılıçkaya'nın "Bu Yapı'nın yargıda, bürokraside olduğunu biliyoruz artık. En azından iddialar çok kuvvetli. Mesela MİT çok uzun süre hedef alındı. 17 Aralık sürecinden sonra Paris cinayetinde aslında MİT'le irtibatlandırmaya çalışan bir takım spekülasyonlar yapıldı. Sadece hükümet devirmek değil, ama alt başlığında başka hikayeler var mıydı? Artı MİT kendini koruyabilmiş midir bu yapılanmadan" sorusuna Bozdağ şöyle yanıt verdi:

"Eğitim, din gibi toplumun değer verdiği konularla uğraşan ve bu alanlarda başarılı olduğuna inanılan bir yapıdan diyelim ki bahsediyorsunuz.

"İsrail'e bu bilgiler nasıl gidiyor?"

Bunlar normalde neyle ilgilenmesi lazım. Normal din, eğitim ve bunun çevresiyle ilgili konularla. Bakıyorsunuz Başbakan dinlemesi var, Cumhurbaşkanı'nın dinlenmesi var.Genelkurmay Başkanı'nın dinlenmesi var. Ben şimdi buradan soruyorum: Bir cemaatin ne işine yarar Başbakan'ın Genelkurmay Başkanı'nın konuşmaları.Veya bir sivil toplum örgütünün ne işine yarar? Türkiye'nin İsrail politikası, başka hedefleri olan kişileri ne ilgilendirir? Kürt sorununun çözümü, çözüm süreci, alevi vatandaşlarımıza dönük atılan adımlar...

Silah, savunma sanayiimizde görev yapan mühendislerimizin dinlendiğini görüyorsunuz. Bir mühendisi niye dinlersin. Silah fabrikası mı kuracaksın. senin ne işine yarar? Kimin işine yarar? Başka ülkelrin işine yarar.Oraya bu bilgiler nasıl gidiyor, kim topluyor bu bilgileri, kim transfer ediyor?

Biz ülkeyi yöneten insanlar olarak, Türkiye'nin yargısının, polisinin, diğer kurumlarının içinde bir yerlerle irtibatlı oldukları iddiası olan kişiler var, onlarla ilgili böyle dinlemeler yapıldığı ve bu dinlemeler üzerinden Türkiye'nin ulusal güvenliğine ilişkin pek çok verilerin toplandığı ve bunların transfer edildiğine ilişkin size iddialar gelse, siz bunları ciddiye almaz mısınız? Ne var bu işin arkasında diye araştırmaz mısınız? Bu bizim vazifemiz. O yüzden 17 Aralık bir maske düşürmüştür.

"MİT'in içinde yoktur diyemem" 

Kılıçkaya'nın "Soruyu tekrar alırsak, MİT bu yapıdan kendini koruyabilmiş midir? Çünkü 17 Aralık sürecinden sonra oradan da çıkan bir takım kağıtlar ve spekülasyonlar oldu. Bilhassa 1 yıl önce işlenmiş Paris cinayetiyle ilgili olarak" sözlerine üzerine Bozdağ,"Tabii devletin pek çok organı var. MİT de bunlardan birisi. Bunların içinde falan yoktur, filan vardır deme imkanı yok. Her devlet kurumunda olabilir. MİT'in içinde yoktur, falan yerde yoktur diyemeyiz. Hangi kurumda kim varsa onları ortaya çıkarmak ve yargıya teslim etmek de hukuk devletinin görevidir.  Bu MİT'te de olur, başka yerde de olur, nerede olursa olsun.Yargılama sürecinde ortaya çıkacaktır."dedi.

14:12
 // M Sami
Peki MiT onlarin icinde yok mu? Yoksa yaziklar olsun!...
06 Şubat 2015 14:12
paralel yapının olmadığı yer yok..ki
 // atiker
bu iddiamı 17 aralıkın hemen sonrasında bir çok internet sitesinde yorum olarak yazdım hemde paralelin aktif sitesinde onlarda ozaman saf saf yayınladılar şimdi hiç bir yorumumu yayınlamıyorlar paralel yapı kırk senedir devletin en önemli noktalarında var güçlü olduklarını sandıkları için 17 aralıkta darbeye kalkıştılar kandildede mitte orduda brokraside konsolosluklarda muhafazakar medyada emniyette siyasi partilerde her yerde çöreklendiler binbir suratlar içkisinide zinasınıda her türlü pisliğ...
06 Şubat 2015 Cuma 09:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler