YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: Gülen'in iade edilmeyeceği kanaati güçlendi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ABD'nin tutumu yüzünden FETÖ lideri Fetullah Gülen'in iade edilmeyeceği kanaatinin güçlendiğini söyledi.
Bozdağ: Gülen'in iade edilmeyeceği kanaati güçlendi
08 Ekim 2016 / 12:42 Güncelleme: 08 Ekim 2016 / 12:54

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk canlı yayınında Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili son bilgileri paylaştı.

Bozdağ ABD'nin yargı sürecindeki tutumunu eleştirerek, ABD yargısının tutumu yüzünden halkta Fetullah Gülen'in iade edilmeyeceği kanaatinin oluştuğunu ve bu kanaatin güçlendiğini açıkladı.

İşte Bekir Bozdağ'ın o açıklaması:

TÜM BİLGİ, BELGE VE KANITLAR VAR

ABD'deki yargı sürecine biz de saygı duyuyoruz. O sürecin işlemesi lazım saygı duyuyoruz. Ama dosyasında bu kadar bilgi, belge, delil olan birisine dair yargı iade kararı vermezzse hiç kimse o kadarın arkasına sığınmamalı. Eğer bu kadar bilgi, belge ve delille birisi iade edilmeyecekse hangi dosyayla iade yapılır? Ben bir hukukçu olarak bunu anlamakta zorlanıyoruım.

İADE EDİLMEYECEĞİ KANAATİ GÜÇLENİYOR

Yaptığımız iş tamemen kitabuna uygundur. Kesin bir cümle söylemek istemiyorum süreç bitmediği için. Ama iade edilmeyeceği kanaat her geçen gün güçleniyor.

Yani işin zamana yayılıyor olması, orası eksik burası fazla gibi şeylerin olması ve işin yarına öbür güne aktarılması böyle bir kanaati besliyor. Nihayetinde bunun kararını ABD verecek: Ama söylemler tutumlar Gülen'in iade edilmeyeceği kanaatini besliyor.

Bir de şöyle baksak-4
 // Rasim DUMAN
Onlar için asıl problem, bu "ölüm"ün ABD'de mi, yoksa başka bir ülkede mi "realize" edileceği hususudur. Binâenâleyh, Şer Cephesi bu "problemden" en kısa zamanda ve asgarî hasar ile kurtulmanın yollarını arıyor, bundan eminim. Dolayısı ile, Reisimiz'i ve Hükümetimiz'i, bu meselede rahat bırakmamızda fayda mülâhaza ediyorum. Aksi hâlde - hiç istemeden - karşı tarafın ekmeğine yağ sürme ihtimâli var. ...
08 Ekim 2016 Cumartesi 23:12
Bir de şöyle baksak-3
 // Rasim DUMAN
Evet, F.GÜLEN'in mevcut pozisyonu, Şer Cephesi için artık "taşınamayacak" kadar büyük bir ağırlık arzediyor. Ancak, TÜRKİYE'ye iâde etmeleri de mümkün değil, zira bu herifin TÜRKİYE'de "ötmesi" riskine asla giremezler. Onlar için en uygun çözüm, F.GÜLEN'in "doğal yollardan" ( ! ) ölümünü çabuklaştırmak gibi görünüyor, ve muhtemelen 15 Temmuz'dan sonra da bu hususta "gerekeni" yapıyorlar....
08 Ekim 2016 Cumartesi 23:03
Bir de şöyle baksak-2
 // Rasim DUMAN
Bu saatten sonra F.GÜLEN, "Şer Cephesi" için, taşınması zor bir yük hâline geldi. Zira TÜRKİYE, Batı'nın bu herife sahip çıktığını ısrarla gündemde tutarak, genelde Dünya, hususân da İslâm Âlemi nezdinde, ABD-İNGİLTERE-İSRAİL ve hempalarını "itibârsızlaştırıyor", güçlü bir "psikolojik harekât" icrâ ediyor. Bizim kamuoyumuz işin bu veçhesinin pek farkında değil ama, "karşı cenâh" bu mevzûda "ciddî derecede" rahatsız....
08 Ekim 2016 Cumartesi 22:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler