YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: FETÖ'cüler Gülen'e kaçacak ülke arıyor
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in örgüt üyeleri tarafından başka bir ülkeye kaçırılabileceğini açıkladı.
Bozdağ: FETÖ'cüler Gülen'e kaçacak ülke arıyor
04 Ekim 2016 / 12:00 Güncelleme: 04 Ekim 2016 / 16:04

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in başka ülkelere kaçacağı yönündeki iddialara ilişkin, "İstihbari bilgiler var bu konularla alakalı. Amerika Birleşik Devletleri'nin kendisini iade edebilme ihtimaline binaen 'Nerelere kaçabilirim' arayışında. Bunun için de örgüt mensuplarınca uygun ülke ve yer arayışı yapıldığına dair elimizde istihbari bilgiler var." dedi.

Bozdağ, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fetullah Gülen'in tutuklanması talebinin 10 Eylül'de ABD'de yetkili makamlara ulaştığını ve ABD'den de en kısa sürede cevap verecekleri yönünde yanıt aldıklarını anlatan Bozdağ, "Henüz bir cevap vermediler. O cevabı bekliyoruz. Bizden yeni bir bilgi ve belge talepleri olmadı.

Esasında biz geçici tutuklama talebinde çok net deliller, bilgiler ve belgeler sunduk. Fetullahçı Terör Örgütü kurucusu ve yöneticisi, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün sevk ve idare edicisi Fetullah Gülen'in suçluluğuna dair yeteri kadar bilgi, belge ve delil dosyada fazlasıyla mevcut." diye konuştu. 

FETÖ'nün ABD dışında başka bir ülkeye kaçabileceği iddialarının hatırlatılması üzerine ise Bozdağ, "İstihbari bilgiler var bu konularla alakalı. Amerika Birleşik Devletleri'nin kendisini iade edebilme ihtimaline binaen 'Nerelere kaçabilirim' arayışında.

Bunun için de örgüt mensuplarınca uygun ülke ve yer arayışı yapıldığına dair elimizde istihbari bilgiler var." ifadelerini kullandı. 

DoNkiŞoTuN inadı...
 // Ömer
Sn.Bakan Feto ile mücadele ediyoruz derken, Adaletin kötü yola düştüğünün farkında mısınız. 1 KASIM seçimlerinden bir gün sonra yüksek rakımlı yere kurulan çok çok yüksek mahkeme a.ş de lokum ve çikolata dağıtıldığında neredeydiniz? Bir kurum ilk çeyrekte bütçeyi sıfırlıyor ise bu kurum nasıl ADALET dağıtacak? bu kurumun hesaplarını inceleyen kim biliyor musunuz peki? Evet. peki Sonuç? Ö. Halis nereden bilsin Şehadetti sonrası E.Çelik ile Gülben Mükafatlandırılacak. Hakkını helal et Kardeşim...
04 Ekim 2016 Salı 18:23
 // Gulsum
Nereye giderse gitsin bizim topragimiza ayak başıyla kirletmeden feto...
04 Ekim 2016 17:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler